Näissä vaaleissa on paljon maahanmuuttaja-taustaisia ehdokkaita melkein joka puolueen 'omaatuntoa' lievittämässä!
Vihreissä aika monta muihin nähden, se ei liene uutta!
Mutta viime Eduskuntavaalien Vihreiden lopputulos erään somali-naisen joka nytkin ehdolla ja äänimäärä ylsi Eduskuntaan heidän listoiltaan, mutta asia muutettiin ja vaiettiin kun hänen sijalleen haluttiinkin Savossa ehdolla ollut Tarja Cronberg joka haluttiin myös Vihreiden puheenjohtajana jotenkin vaikuttamaan maan asioihin, ja TÄYSIN ULKOPUOLISENA JA RIITTÄMÄTTÖMÄSTI ÄÄNIÄ SAANEENA VALITTIIN TYÖMINISTERIKSI, juuri tämän 'Abdullahin'- naisen kustannuksella!
Olihan se nöyryytys Cronbergillekin ettei kannatus Savossa riittänyt tuolloin! Joten muistakaa 'yllätyksiä' saattaa tapahtua puoleen ja toiseen!
Oliko asia niin törkeää petosta Vihreiltä ja maahanmuuttajan hyväksikäyttöä, vai mistä oli kysymys - tämän jo varmana Eduskuntaan äänillään nousseen henkilön 'äkkinäisen tippumisen' uutisointiakin taittiin manipuloida vaieten?
Tämä on jäänyt aika röyhkeänä epäkohtana juuri 'mamu-myönteisistä' Vihreistä mieleen - että lopulta mamut ovatkin mm. heidän pelinappuloitaan ja ääni-saaliin kalastajia kuten on muidenkin kohdalla näissäkin vaaleissa! MUISTAKAA TÄMÄ jos Vihreitä ja mm. Rkp:tä äänestätte!
Voisko jonain päivänä maahanmuuttaja-taustainen osallistua esim. Muutos-rintamaan ja sen toimintaan - kuten nyt Ruotsissa ruotsinsuomalaiset tekevät näkyvää Ruotsi-demokraatti politiikkaa? Jota kansa vastustaa enemmistönä..tai sitten ei?
Tuoko 'mamu'-ehdokas lisäarvoa MUUTOS-rintamalle?
Mamuissako MUUTOS?
0
146
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771320