Oikein paljon ONNEA

eniten ääniä ja teistä tulle kansanedustajia 2011-2015,
kansa on puhunut ja kansa vaietkoon
ONNEA puoluekantaan katsomatta
490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuohon toivotukseen voi sydämestään yhtyä! Onnea kansan valitsemille ja voimia toimia kansanedustajina vaikeassa tehtävässä.

Niiden, jotka eivät nyt tulleet valituiksi, ei pidä ruveta etsimään syyllisiä tappioonsa. Peiliin kannattaa katsoa, varsinkin jos on jo ollut kansanedustajana ja ei enää tullut valituksi.

Täytyy kunnioittaa kansan tekemää valintaa, kenet äänestäjät ovat halunneet asioitaan ajamaan.

Vielä kerran ONNEA valituiksi tuleville!

Äänestä
  • Onnittelut Olli Puhakalle.
    Tiesimme siis,se on 105.

    Äänestä

Heips! Olli on tulevana sunnuntaina vain raivaamatta jäänyt vaalimainos. Kiimavaaran Impin ei tarvitse olla sen jälkeen impi, kun Ollilta riittää aikaa. Onko Olli tosi sonni - siis perheetön ja eleetön, mutta koollinen ja kokolias, kun niin monet naiset odottavat Ollin pääsyä eduskuntaan. Jos Olli on Impin mieleinen, niin Impin pitäisi olla äänestämättä ja näin eduskunta olisi Ollia vajaa, mutta impeys olisi luultavasti mennyttä. Ei Olli kyllä mitenkään nuorelta sonnilta näytä. Ja onko Impikään ihan pääsyllään vai ihan varmasti huti joutaa korjata pois???? Vastaahan Kiimavaaran Impi - minusta kun tuntuu, että apua pyydät impeyteen.

Äänestä
  • Hyi olokoon tällaisia kirjoituksia Ollin solvaajilta. Pitäisi ajatella myös ehdokkaiden puolisoita, joiden silmiin nämä rivoudet voivat myös osua.
    Olli on rehti mies ja kelpoinen eduskuntaan. Näyttää vastustajienkin silmissä olevan varteenotettava, kun pitää paskaa levittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parhaat teistä saa kirjoitti:

eniten ääniä ja teistä tulle kansanedustajia 2011-2015,
kansa on puhunut ja kansa vaietkoon
ONNEA puoluekantaan katsomatta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu