KREIKAN 10 VUODEN LAINOJEN KORKO NOUSI 13 %.
Aletaan olla 1990 luvun laman korkotasossa.
Ja papanrehu se vaan elää optimistisena. Siinä pitää Valtiolla olla jo melkoinen kassavaranto , kun tuollaisen koron maksaa MILJARDI VELKOIHIN , JO
10 miljardin luotolle 1,3 miljardia € pelkkää korkoa.
Aletaan olla 1990 luvun laman korkotasossa.
Ja papanrehu se vaan elää optimistisena. Siinä pitää Valtiolla olla jo melkoinen kassavaranto , kun tuollaisen koron maksaa MILJARDI VELKOIHIN , JO
10 miljardin luotolle 1,3 miljardia € pelkkää korkoa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jo vuosi sitten kansa vastusti Rahan jakamista Kreikkaan ym....Katainen itsepäisesti rahasalkku levällään on kulkenut pitkin Eurooppa avustamassa milloin ketäkin.
Kantakoot nyt vastuun ihan itse, turha pyydellä meiltä kansalaisilta apuja.
Me äänestämme sunnuntaina Suomen eduskuntavaaleissa sitä puoluetta jota itse haluamme. Sentään meillä VIELÄ on äänestys oikeus, vaikkakin kovasti meidän äänestämis käyttäytymistä Kokoomuksen ja Keskustan taholta yritetään johdatella,
mutta se ei enää meihin tehoa!
Nämä maat eivät maksa mitään nyt eikä tulevaisuudessa. Se on ihan sama, mitä korkotasoa esitellään, kun purkki on tyhjä.
EU tulee menemään just niinkuin 90-luvun puolivälissä kriitikot ennusti. Hyvät EU-maat valuu paska-EU-maiden kanssa samaan kategoriaan, eikä päinvastoin, niinkuin piti mennä.
Kun valtion Velan korko nousee vekseli tasolle ja puhutaan Miljardeista €
on se nykykorkotasolla jo selvää koronkiskontaa.
tuollaisesta ei selviä edes valtio.
15 Miljardia Kreikalta vuodessa pelkkiin korkoihin , suursijoittajat on helpon rahan kakulla.
Maailmasta on tullut ahneuden tyyssija , vaikka yksityiset sijoittajat eivät sillä
rahalla enään muuta tee , kuin haalivat itselleen , niin että Valtioiden kassat
tyhjenee , pitää KATAISTEN VIELÄ TÄLLAISTA TOIMINTAA TUKEA.
valetta muuten pukkaa laajasti meillä kokoomuksessa,mutta tottakin on,että kusessa ollaan muiden maiden velkatakausten ja lainojen vuoksi lopun ikää.
on meillä omaakin lainaa,mutta otetaan velkaa velan maksuun,niin saadaan varmasti köyhät kyykkyyn ja keinotellen luodaan hyvinvointia joka onneksemme kääntyy pahoinvoinniksi muille,ei rikkaille.
toisaalta niitä köyhiä jo kyykytetään,koska kokoomus antaa vain rikkaille lisää ja muille ei mitään. tuo on sitä kuuluisaa tasa-arvoa eikä luo eriarvoisuutta ja kaikki lisäksi totta.
käteistä olla pitää.
Konkurssi Portugalin velka asukasta kohden on huimat 14 289 e
Suomen velka asukasta kohden on ainoastaan 14 052 e
Ollaan aikas lähellä itsekin konkkaa ja rahaa valutetaan ulos kiihtyvällä vauhdilla. Mistäs me saadaan sitä tänne takaisin. Duunarin taskuun, jotta olis taas mitä verottaa?
Miettikää ketä äänestätte!! Kokoomus ajaa meidät vararikkoon. velkasaneeraus ei onnistu. Mä en halua maksaa verorahoistani eu:lle enää mitään,
Eikö edes perustuslaki suojele Suomalaisia sen tyhmiltä ja vastuuttomilta poliitikoilta? Katainen, Kiviniemi ym. vastuuseen rahojen väärinkäytöstä
Suomen Kreikka lainat 200 miljoonaa miinuksella, koskaan emme saa rahoja takaisin!
Kuinka tämä Kataisen laskuoppi selitetään? Kerro meille, ihmeessä!
Menetämme rahat, kerjäläisiä pian joka puolella, vain ja ainoastaan siksi, että KOKOOMUS, ei voi myöntää epäonnistuneensa täysin politiikassa!
Lopettakaa jo tuo, hymyssäsuin VALEHTELU, haluamme totuuden, emme elä enää YYA aikaa!