Joko nauramme komujen

vai vasta huomenna ?

Sama se, naurua piisaa..
461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllähän sitä hupia piisaa, kun kommarit menevät eduskuntaan. Porvarit mokomat alkavat täristä kauhusta ihan siitä sekunnista alkaen!

Äänestä

HOHOHOHOHO.

Nyt se alkoi, nauraminen komujen vaalimenestykselle.

HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO... HOHOHOHOHO...

Äänestä

Miettikää mikä järki on pitää hirveitä puheita kadulla ja ostella naamavärkille kuvia paikallislehdestä? Sama kun ostais koko sivun potretin vaikka juhannuksen kunniaksi.

Kommarit ei mene eduskuntaan se on selvä asia ja vaikka pääsiskin niin paljoa siitä yhdestä tyypistä on pelkoa.

Äänestä

Jo. Kommunistit ovat tottuneet "omissa maissaan" (Kuuba, Pohjois-Korea yms...), ettei sillä väliä, mitä kansa äänestää, tärkeintä on, miten laskemme äänet - menetelmään. Suomessa asiat menevät toisin. SKP:n tulos oli jossain itkettävän ja naurettavan maisemissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaalimenestykselle kirjoitti:

vai vasta huomenna ?

Sama se, naurua piisaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu