16 paikan menetys

keskustalle oli jotain mitä vain harvat heistä osasivat odottaa.
454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyllä se on suuri uutinen, väyrynenkin sanoi, että huonommin ei olisi voinut
käydä , sekä puolueelle että itselle

kuudentoista kansanedustajan menetys tietää myös suurta taloudellista tappiota keskustalle , ja vasta juuri sitä rahaa kahmittiin

näin yksi yö muuttaa kaiken

Äänestä

sic transit gloria mundi- niin katoo mainen kunnia

Äänestä

Kai näitte kaikki vaalituvan epäuskoiset ilmeet aamun lehdessä ?

Yllätysmuna tuli pääsiäiseksi.

Äänestä

Ja olisittepa kuulleet mitä läpimennyt Seppo Kääriäinen sanoi aamun uutisissa.

Ei yrittänyt kääntää mustaa valkoiseksi, kuten täällä haapavetiset.

Vissiin savolaiset on rehellisempiä .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yllätysmuna kirjoitti:

keskustalle oli jotain mitä vain harvat heistä osasivat odottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu