Kike Elomaa vastustaa ydinvoimalupaa

Kansanedustaja Kike Elomaa kertoi YLEn Ykkösaamun haastattleussa, että
hän "ei ole mikään ydinvoimafriikki."
12190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olen samalla kannalla. Kyllä Suomessa pitää kehittää perussuomalaisia energiamuotoja!

Äänestä
  • Perussuomalaiset nostaa esiin talousrikollista bodaajajulkkista

    Kike Elomaa

    Perussuomalaisten listoilla muun muassa eduskunta- ja eurovaaleissa ehdolla ollut bodaaja ja laulaja Ritva “Kike” Elomaa on tuomittu talousrikollinen. Syksyllä 2003 Elomaa tuomittiin hovioikeudessa 1 140 euron sakkorangaistukseen kahdesta rekisterimerkintärikoksesta.

    Samassa jutun yhteydessä Kike Elomaan kanssa avioliitossa ollut Kimmo Elomaa tuomittiin useista talousrikoksista yhteensä kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi vankeuteen. Lisäksi Kimmo Elomaa tuomittiin maksamaan miljoonien eurojen vahingonkorvaukset Ruotsin valtiolle.

    Maskussa asuvan Kike Elomaan menestys erilaisissa vaaleissa ei ole ollut hääppöistä. Esimerkiksi eurovaaleissa hän sai omasta vaalipiiristään Varsinais-Suomesta vain 754 ääntä ja koko valtakunnasta yhteensä vain 2425 ääntä.

    Äänestä

Just niin, ja sähköähän saa töpselistä? Miksi pitäisi rakentaa lisää ydinvoimaa?

Äänestä

KIKE ON AIVAN OIKEASSA..EI PIDÄ OLLA YDINVOIMAFRIIKKI

HYÖDYT JA HAITAT ON ANALYSOITAVA


JA YDINVOIMAA RAKENNETTAVA VAIN SERRAN KUIN ITSE TARVITSEMME, EI SAKSAN TAI RUOTSIN TEOLLISUUTTA VARTEN

Äänestä

Annamme joka kuukausi rouva Kike Elomalle yli 6000 euroa siitä että hän esittelee meille "ideoitaan" ja alkaa soveltaa niitä yhdessä puoluetovereidensa kanssa.

He muuttavat lakeja järjettömiski. He kohdentavat verovaroja älyttömyyksiin.

Miten käy elinkeinoelämään,vientiteollisuuden, miten käy suomalaisen osaamisen?

Äänestä
  • Jos Kike Elomaa tarttuu esim. korkeakoululainsäädännön uudistamiseen?

    Äänestä

  • Kylmät väreet kirjoitti:

    Jos Kike Elomaa tarttuu esim. korkeakoululainsäädännön uudistamiseen?

    Minua kyllä ärsyttää aika tavalla että tuollainen PETOKSESTA tuomion saanut rikollinen on huolittu perussuomalaisten riveihin.

    Itse liityin persuihin juuri siksi että luotin ettei täällä suosita rikollisia politiikassa. Olen erittäin pettynyt!

    Äänestä

  • Puolueessa HUOMIO kirjoitti:

    Minua kyllä ärsyttää aika tavalla että tuollainen PETOKSESTA tuomion saanut rikollinen on huolittu perussuomalaisten riveihin.

    Itse liityin persuihin juuri siksi että luotin ettei täällä suosita rikollisia politiikassa. Olen erittäin pettynyt!

    ...mutta reheellisellä pelillä... näin se vilunki rehellistä huiputtaa.

    Äänestä

  • Puolueessa HUOMIO kirjoitti:

    Minua kyllä ärsyttää aika tavalla että tuollainen PETOKSESTA tuomion saanut rikollinen on huolittu perussuomalaisten riveihin.

    Itse liityin persuihin juuri siksi että luotin ettei täällä suosita rikollisia politiikassa. Olen erittäin pettynyt!

    Kikekin on Timon Tarkan Seulan (TM) läpäissyt, joten voit jatkaa persuna luottavaisin mielin.

    Äänestä

Mutta siinä hän lienee oikeassa kysyessään, miksi ydinvoimaloita pitää rakentaa mannerlaattojen päälle ?

:8)

Äänestä
  • heitti herjan. Toi on siis niin kovin herja ku voi olla. Jumalauta ku akka voi olla tyhmä,ja sitten esittää itseänsä vielä ministeriksi. Maapallo kun koostuu mannerlaatoista, niin mihis turun bodyaivo ne sähkötuotantolaitokset asettaisi, jos ei maanpinnalle, eli mannerlaattojen päälle?

    persuilta puuttuu niiiiiin paljon normaalinin älyyn liittyvää tietoa, että on oikeasti pelättävä, että mitä tulevaisuus tuo tullessaan. Toivottavasti Soini jatkaa tapojaan ja menee kiltisti oppositioon, sillä muutoin ollaan kusessa ja kauan.

    Äänestä

Fiksu nainen joka pitää päänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pk-yrittäjä kirjoitti:

Kansanedustaja Kike Elomaa kertoi YLEn Ykkösaamun haastattleussa, että
hän "ei ole mikään ydinvoimafriikki."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu