IFK - ISÄNMAALLINEN MESTARUUS

Stadinpukki

Suuri handu Ifk. Kaikki nämä vuodet hallille dallanneena saivat arvoisensa päätöksen kun brändi
viimein nousi sille jalustalle, jolle se kuuluukin.

On ollut upeaa tsiigailla karjujen tekemisiä ja eilen kun sai henkilökohtaisesti kätellä koko jengin,
oli se pukille hieno päätös tälle kaikelle elämänvaiheelle täällä isänmaamme kamaralla.

Aivan kuten pukki skrubasi jo viime vuoden puolella, ei ifk:lle löytynyt pysäyttäjää tällä kaudella. Aivan suvereeni esitys ja Villen jalo teko Kibelle kruunasi illan. On se uskomaton karju.

Olen varma, että tahti vaan jatkuu tästä eteenpäin ja brändi nousee parrasvaloihin vuosi toisensa jälkeen. Enää ei organisaatio tee harhalaukauksia kuten joskus ennen, vaan ammattitaito yhdistettynä liigan parhaaseen sponsorivetoisuuteen takaavat jatkumon, jota ei pysäytä mikään..

Pukki lähtee huomenna takaisin Argentiinan kuuman auringon alle ja kiittää tästä kaudesta Ifk:ta ja kaikkia sen isänmaallisia kannattajia. Tänään vielä radalle latinon kanssa dokaamaan stadin maljoja.

Loppuun kappale, jossa skulaavat Liivik, Peltonen, Pöysti ja Wärn. Tämä muuten tulee soimaan Argentiinassakin koko kevään..

http://www.youtube.com/watch?v=OZ5PUSgFF6g

En gång Ifk, alltid Ifk
Stadinpukki

7

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mira773

      Hifin juhlat tänään klo 18 Nordiksen parkkipaikalla, jossa rakennettuna esiintymislava. Tapahtuman palvelut löytyvät hallin MainStreetiltä ja kulku tapahtumaan Nordenskiöldinkadun kautta.

      Nähään siellä stadinpukki. on ollu kivaa lukee kirjotuksias. hifk on mestari eikä kukaan voi sitä meiltä viedä. ainakaan landepaukut ;-)

    • JYPPIII

      Onnittelut Ifkille ansaitusta mestaruudesta.Hieno peli Villeltä ja kyllä koko joukkue pelasi hienosti ja on mestaruuden arvoinen.

    • voibe

      Onnea mestaruudelle! Vaikka ite kannatan ässiä niin hifkille ton mestaruuden kyllä toisex antaisin. pidä hauskaa reissus pukki ja älä kuitenkaa unoha meitä täälä suolessa.

    • ONNEA HIFK!!!!!!!!!!

      TUHANNET KIITOKSET Pukki näistä kirjoituksistasi niitä on ollut todella hauska lukea! itse olen Tampereelta ja kannatan Ilvestä mut täytyy tunnustaa tosiasiat Hifk ansaitsi mestaruuden ja pelasi fantastisen kauden! kaikkea hyvää sulle Stadinpukki toivottavasti vielä joskus näemme täällä Suomi24:llä.

      • nysä+

        Komppaan. pukil on parasta settii ikinä


      • HYI HINTTI
        nysä+ kirjoitti:

        Komppaan. pukil on parasta settii ikinä

        PAHINTA SHITTII IKINÄ


    • hokki sukks

      Kiekko on yx niistä lajeista jota ei voi urheiluksi kutsua.
      Väkivaltaisuus lajissa on saanut aikaan sen että katsoja/kannattaja määrät ovat pudonneet -ja tulevat putoamaan- yhä alaspäin jatkossa.
      Lajin kallis harrastus lisäksi luo omat rajoitteensa tulevaisuudessa negatiivismerkkiseksi.
      Paras olisi lopettaa koko laji maassamme ja keskittyä yksilölajeihin joissa on tekemisen meininkiä eikä teeskentelyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2641
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      127
      2293
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      115
      2014
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      129
      1993
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      12
      1733
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      148
      1260
    7. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      29
      1142
    8. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1105
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      90
      1090
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      1019
    Aihe