Perussuomalaiset on vasemmistopuolue. Asia käy ilmi Helsingin Sanomien selvityksestä, jossa on tutkittu valittujen kansanedustajien arvomaailmaa heidän vaalikonevastaustensa perusteella.
Kansanedustajat on selvityksessä jaettu vasemmisto-oikeisto ja arvoliberaali-arvokonservatiivi -akseleille heidän antamiensa vastausten perusteella.
Perussuomalaiset sijoittuu vasemmisto-oikeisto akselilla lähelle Sdp:tä ja vasemmistoliittoa.
Puolueet erottaa sen sijaan arvokonservatiivisuus: perussuomalaiset on selkeästi arvokonservatiivisempi kuin perinteiset vasemmistopuolueet.
Kansanedustajat on selvityksessä jaettu vasemmisto-oikeisto ja arvoliberaali-arvokonservatiivi -akseleille heidän antamiensa vastausten perusteella.
Perussuomalaiset sijoittuu vasemmisto-oikeisto akselilla lähelle Sdp:tä ja vasemmistoliittoa.
Puolueet erottaa sen sijaan arvokonservatiivisuus: perussuomalaiset on selkeästi arvokonservatiivisempi kuin perinteiset vasemmistopuolueet.
Vastaukset 7
Vanhimmat
niin näyttivät sijoittuvan. hyvä niin; kyllä suomeen demarien ja vasureiden lisäksi mahtuisi kolmaskin työväenpuolue. hyvä, hyvä; asiat alkaa tasapainottua.
Älä unohda avarakatsanto Kokoomusta joka on tämän hetken suurin työväenpuolue.
paskakomu tällä hetkellä ole Katainen, sehän verottaa ihmiset hengiltä lähes yhtä tehokkaasti kuin kommarit. No tokihan Katainen on statukseltaan elätti eli virkamies eli kommari. Siis porukkaa jota kansa joutuu elättämään.
no katainen tekee vain työtänsä; ajaa pääoman etua keinoja kaihtamatta. kuten lekpo toimitusjohtaja konsanaan, hän on vastuussa vain osakkeenomistajille. siksipä onkin todella loistavaa, että maahamme muodostuu selkeä vasemmistoklikki siinä kuin oikeistoltakin riisutaan naamiot pois ja jäljelle jää ne oikeat kasvot. tiedätkö; ei kokoomus hyvää hyvyyttään ole vuosikausia jankannut siitä, että vastakkainasettelun aika on ohi. niinkauan kun tyhmin kansanosa tuon on niellyt, ovat porvarit saaneet tehdä haluamaansa politiikkaa ja sen politiikan satoja korjataan nyt miessukopolven ajan. ei tarvitse kuin lehden avata tai assalle kävellä niin porvarihallituksen työn tuloksen näkee. mutta nyt se on loppu; porvarit ajavat edelleen asiaansa mutta nyt heillä alkaa olla vastavoimaa. sanelupolitiikan aika on ohi ja hyvä niin.
mutta kommunisti hän ei ole; katainen kuuluu kapitalistiklikkiin ja sen vastapainona on työväenliike. kommunistit taistelevat ideologiana demokratiaa vastaan ja vielä emme ole niin pitkällä, että kommunisteja tarvitsisi noteerata. tai no; valko-venäjän lukashenko tuossa lehdessä päivitteli jotain pommi-iskua minskissä a sanoi sen olevan demokratian syytä. odotellaan nyt erkki suden nasevaa lukashenkoa puolustavaa kirjoitusta ja annetaan kommunistien näperrellä näiden seikkojen kanssa sillä aikaa kun muu maa kokoaa maallemme uutta hallitusta ohjelmineen.
naamion niin takaa paljastuu murhaaja;
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kommunismin_musta_kirja
Kova tuntuu olevan olemattoman kommunismin pelko...
Tällä palstalla unohdettu täysin että oikea kommunismi loppu yli 20v. sitten.
Suomessa jäljellä muutama kommunismin perään haikaileva pelle joilla ei ole mitään merkitystä.
Ennen kuin haukut muita niin katso seuraava linkittämäni videoklippi ja mieti sen jälkeen mitä mieltä oletkaan kapitalisteista ja porvareista.Ja kuinka karmeita asioita nämä kapitalistit ja porvarit ajavatkaan kansalaistemme päänmenoksi.
Muista nyt kumminkin että kapitalistinen porvarivaltio ei ole mitenkään sama asia kuin hyvinvointivaltio.
Katso nyt tämä linkittämäni videoklippi ja lopeta tuo lapsellisuuksien laukominen ja mitättömiin pikkuasioihin takertuminen.
Koska nyt on meneillään Euroopassa kapitalistien toimeenpanemana valtioiden köyhdyttäminen ja sen seutrauksena on kansalaisten orjuuttaminen.
Joten katso nyt tämä linkittämäni videoklippi ja herää jo viimein talviuniltasi todellisuuteen.
http://www.ajanhenki.com/