Nyt alkaa poliittiset virkanimitykset

Demut näyttää pääsevän hallitukseen ja se tietää taas massiviisia poliittisia virkanimityksiä. Ihmelellä pitää, kun demut nimittää koko ajan vähemmän ansioituneita ja vähemmän osaavia henkilöitä jonojen ohi. Jäsenkirja pätevöittää mihin vaan kun se on oikean värinen.
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kuka on ensimmäinen? Kerrohan se, ettei meidän tietämättömien tarvitse arvuutella.

Äänestä

Entiset saa pitää lokoisat suojatyöpaikat!

Äänestä

Keskusta ja kokoomus muuttivat koko poliittisen kulttuurin vai? Että heidän aikanaan pääsimme eroon poliittisista virkanimityksistä? Nyt demarit riehuvat, mutta jos kysymys olisi muista puolueista toteutettaisiin näissäkin vain vaalitulosta? Sitäkö tarkoitat?

Äänestä

Raimo Sailas jää pian eläkkeelle.

Äänestä
  • VOI EI..YHDEN PERUSDEMARIN TILALLE TAAS TOINEN JÄNKYTTÄJÄ

    Äänestä

Miten niin "nyt alkaa"? Eihän ne ole koskaan loppuneetkaan! Ainahan vallassa olevat puolueet jakavat konkareilleen eläkevirkoja. Eikä viimeisiään vetelevä mustanruskea sinilevähallitus siinä suhteessa poikennut mistään muusta hallituksesta.

Äänestä
  • Nythän Kiviniemen hallituksella olisi viimeinen tilaisuus käyttää nimitysoikeuttaan ja järjestää eduskunnasta tippuneille ministereille "sopivat" virat!

    Äänestä

Meinaatko jättää persut ilman virkapaikkoja? Ei käy ! Jokaiseen virastoon ja laitokseen paikkojen uusjako pantava toimeen. Tai perustettava mittatilaustyönä persujen päteville sopivia.

Äänestä

AIVAN VARMASTI..KATSOS KUN PERSUILLA EI TÄLLAISTA JÄSENKIRJAA PORUKKAA JUURI OLE

Äänestä
  • PERSUT JOUTUVAT ETSIMÄÄN PÄTEVIÄ VIRKAMIEHIÄ EI SOPIVIA

    Äänestä

Toveri Kimmo Kiljuselle täytyy hoitaa joku kiva ja helppo posti, kun vahingossa pääsi putoamaan eduskunnasta.

Jos se menis vaikka Backmanin tilalle Tietoon??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


demut riehuu kirjoitti:

Demut näyttää pääsevän hallitukseen ja se tietää taas massiviisia poliittisia virkanimityksiä. Ihmelellä pitää, kun demut nimittää koko ajan vähemmän ansioituneita ja vähemmän osaavia henkilöitä jonojen ohi. Jäsenkirja pätevöittää mihin vaan kun se on oikean värinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu