Ahvenanmaa lupasi jo kaksi päivää sitten irtautua Suomesta, eikä vieläkään ole tapahtunut mitään. Miksi ne aikailevat vielä? Pistäkää nyt viimeinkin toimeksi.
Vastaukset 3
- Pitää olla viisas
Eihän se ole muuta kuin uhkailemista, muutenhan he joutuisivat kerjuulle koko paskat ja ruotsikaan ei jatkaisi sitä itsehallintojärjestelmää eli se olisi loppu.
- vnbvmnbvmnv
Johan ne uhkailivat jo pari vuotta sitten, mutta uhkailu loppui lyhyeen, kun suomalaiset ilmoittivat suostuvansa luopumaan luodosta.
Taasko nuo Ahvenanmaan loishurrijohtajat kärtyää,koska eivät saa Suomesta
rahaa,jonka voisivat työntää EU-imperialistien perseen? Nyt on jo korkea aika
lopettaa Ahvenanmaan porvarillinen itsehallintomalli ja maksattaa hurreille
velkansa Suomelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???602599- 1171358
- 1361176
- 771094
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891013Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku20895- 118793
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä27788- 33744
Hyrynsalmella asuvat Kainuun v*ttumaisimmat ihmiset, syntyperäisiä kaikki.
Ristijärvellä on n., puolet v*ttumaisia ja puolet ihan mukavia asukkaita, mutta Hyrynsalmella asustaa todella kateelline18653