tekee paluun kaukaloon
hienoa Sami!!!!
eipä sitä muuta tarvi tehä ku urheilla
ei ole mikään pakko tehdä "oikeaa työtä" vaan pääsee helpommalla ku urheilee mikä on myös tavallaan työtä koska joudut tekeen kovasti töitä kuntosi eteen.
ja saat palkkaakin siitä.
ja sitten ku ura päättyy joskus niin eläkkeelle vaan...pääsee syömään pizzaa ja juomaan maitoa/kaljaa ja huolehtimaan läheisistään.
Rahaa on ja mitä sitä tarvii enään lisää hankkia duunilla
Urheilijat on vähän herramaisia, ainakin minä.
En tee töitä paljoa, muut tekee sitä ja minä katson sivusta.
En ole palkallisessa työssä edes, en ryyppää ollenkaan vaan olen enemmän absolutisti.
Työ ei kiinnosta, urheilu kiinnostaa sen sijaan ja kalastus ja metsästys jolle UHRAAN ELÄMÄNI.
Harrastukset ja huvin pito on mulle tärkeämpiä kuin työnteko, ja perhe ja lähimmäiset sekä oma henkilökohtainen Usko(Jumalaan ja Jeesukseen) on myös tosi tärkeitä asioita mulle.
Tein aikoinaan itsekkäitä valintoja kun jättyidyin pois työmarkkinoilta ja työelämästä. tehköön muut töitä jotka kykenee ja haluaa.
Minä elän niin kuin itse haluan.
Sami Kapanen is BACK
3
225
Vastaukset
- juha82222
Paloin loppuun työssäni.
Sain tarpeeksi ihmisistä ja yhteiskunnasta.PISTE.
Kiusaajien yhteiskunta on SUOMI, maamme.
Noloa, tosi noloa ku ei ole yhtään kommenttia tässä ketjun avauksessa.
Tosi noloa.
Pidän peukkuja Sami Kapasella.
Hieno mies meidän ja minun hyvien kansalaisten kanssa.
Kapanen tuo tietyn elementin Kalpaan, nopeutta ja taistelua.
Kalpa tarvitsee taistelua nimenomaan, se on vähän laimeahko organisaatio.- HOHhhoijjaaa
Sulla on todella oudot jutut.
- juha82222
voi ollakin tai sitten ei ole outoja juttuja vaan ihan perusjuttuja.
Jokainen saa olla oma yksilö, sama pätee myös jääkiekossa.
Liika kahlitseminen on TÄYSIN VÄÄRIN JA IDIOOTTIMAISTA HOMMAa. tästä on mm kritisoinut muuan Marko Jantunen yhteen jääkiekkolehteen jonka omistan.
Jokainen saa tehdä omat päätökset, jos elämä tai työ tuntuu vaikealta niin jääköön pois työstä...näin se menee vaan ja se pitää ymmärtää muiden työtä tekevien.
Kansanedustajat eivät ymmärrä meitä työkyvyttömiä ollenkaan.
Me saamme oman eläkkeemme, mutta eri asia on työttömien kanssa jotka ei halua tehdä töitä vaan ovat kansakuntamme elätettävinä ikäänkuin juopot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial291889Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1651860Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3711687Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2151219Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221148- 121091
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt81046- 2851015
- 821011
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49968