Nastasankari

Kyl ootte urpoja! Lähes joka toisessa autossa on Etelä-Suomessa vielä nastarenkaat alla ja 10 lämmintä. Ei voi muuta sanoa kuin että menkää hoitoon!
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mene itse kitkojesi kanssa, tai turha kehottaa, niillä ennenpitkää joutuu sairaalahoitoon. Talvellakin ne ovat vaaralliset ja kesäsateilla hengenvaaralliset.
Kesärenkaat 2mm pinnoillakin on paremmat vaikka olisivat pinnoitetutkin.

PS. Nastoilla ajaminen on täysin laillista nytkin.

Äänestä
  • päähän, kun moni järkevä ihminen ajaa turvallisesti talvesta toiseen kitkarenkailla? Nastapässit rouhivat juhannukseen asti teitä piloille.

    Äänestä

  • Täysin lailista ja täysin turhaa. Hakkaatko päätäsikin seinään kun se on täysin lailista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aina kitkat kirjoitti:

Kyl ootte urpoja! Lähes joka toisessa autossa on Etelä-Suomessa vielä nastarenkaat alla ja 10 lämmintä. Ei voi muuta sanoa kuin että menkää hoitoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu