Jäsenkortti?

Ei niin olennainen tieto, mutta mieltä askarruttanut;
miksei perussuomalaisilla ole jäsenkorttia, kuten monella muulla puolueella on?
2457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joka saamarin kaupassa kysyvät korttia.
Eikö se riitä että on miinuskortti, eli käteistä.

Äänestä
Aloittaja

Ymmärrän kyllä yskän, mutta et vastannut esittämääni kysymykseen.
Puoluekortti on kuitenkin hivenen eri juttu kuin jokin maksukortti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9368362 kirjoitti:

Ei niin olennainen tieto, mutta mieltä askarruttanut;
miksei perussuomalaisilla ole jäsenkorttia, kuten monella muulla puolueella on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu