Olimme kavereideni kanssa kirjastossa. Kaverillani oli Marianne-suklaata, ja sain idean että hän voisi tehdä siitä kaakaota. Yhtäkkiä makasin kirjaston lattialla jonkun naisen kanssa. (olen itse nainen, mutta olin unessa muuttunut mieheksi) nainen makasi sylissäni ja otin tältä rintaliivit pois ja puristelin tämän paljaita rintoja. Yhtäkkiä ikkunat särkyivät ja niistä tulvi paljon vettä. Veden mukana menimme toiseen kerrokseen. Siellä nainen edelleen makasi sylissäni. Katto romahti ja jälleen tulvi vettä. Yritin pitää naisesta lujaa kiinni, samalla kun vyöryvä vesi tulvi huoneessa.
uni oli outo, ja kaipaisin siihen kiperästi selitystä :o
uni oli outo, ja kaipaisin siihen kiperästi selitystä :o
Vastaukset 1
Vanhimmat
suklaa-kaakoa kuvastaa makeaa elämää mielestäni, nautintoja jossa unessasi myös tuli toinen nautinto esille kun makasit ihmisen kanssa.
rinnat kuvastaa seksuaalisuutta ymmärrettävästi.
haluaisit olla mies? hmm okei.
kun tulva tuli se kuvastaa maailmanlopun merkkejä tai että asiat ei ole välttämättä niin hyvin tolallaan koko maailmassa ja ehkä ei itselläsikään?
silti rakastat jotakuta ihmistä ja haluat pitää hänestä kiinni vaikka väkisin vaikka maailma huutaa APUA.
Tulva on kuvaus siitä tiettävästi.
ehkä tulvan voi kuvata myös niin että kun tulvii paikat täynnä vettä niin olet ehkä liian täysi, asioita on liian paljon ja tunnet ahdistusta,et saa happea olet liian täynnä asioita.
jotkut kuvaa tulvaa rahan menona tai työttömyytenä.