Sellai kallio jude ois kiva.....

Eli en osaa selittää ,mut haluaisin nurkkaa sellasen kallion mikä on peitetty sammalilla ja kasveilla....en osaa oikein selittää ,mut jos ymmärsit ni voisinko laittaa sellasen ,ku musta se ois hienon näköi..(=
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No tavitset vaan puhtaan ison kiven ja sitten esimerkiksi Jaavansaniainen kasvaa hyvin kiveen kiinni niin istutat ne kasvit suoraan siihen kiveen. Tuo toki vaatii kärsivällisyyttä koska kaikki kasvit eivät juurru heti kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


12W....toimeton.. kirjoitti:

Eli en osaa selittää ,mut haluaisin nurkkaa sellasen kallion mikä on peitetty sammalilla ja kasveilla....en osaa oikein selittää ,mut jos ymmärsit ni voisinko laittaa sellasen ,ku musta se ois hienon näköi..(=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu