Entisenä keskustalaisena ehdottaisin että puolue palaisi juurilleen ja puhuisi kansalle sen omalla kielellä.
Oliskohan vaikka Paavo Lipposesta johtamaan keskustapuoluetta.I
Oliskohan vaikka Paavo Lipposesta johtamaan keskustapuoluetta.I
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eikös se itkeskelevä Timo Kalli vois taas pyytää Heinäluomaa antamaan ohjeita tuuliajolla ajelehtivalle kepulle. Ei olisi ensimmäinen kerta.
Suomen Keskusta jatkaa niin sanomansa kuin johtonsa puolesta Lahden puoluekokouksen 12.6.2010 päätöksen eteenpäin. Mitään virhettä ei ole tapahtunut ja tästä Keskusta jatkaa puoluekokouksen linjalla presidentinvaaleihin ja kunnallisvaaleihin.
Laaninen ei luovuta keskustan johdossa kesken kauden
http://www.suomenmaa.fi/etusivu/laaninen_ei_luovuta_keskustan_johdossa_kesken_kauden_5229098.html
Keskusta ei siis ole missään asiassa väärässä, vaan ainoastaan entiset keskustalaiset ja uudet Perussuomalaiset ovat erehtyneet.