Voisko vielä yhden mahdollisuuden

antaa toiselle, jos siinä ei luottamus pelaa ja jälkiseuraamukset ovat sietämättömät, jatkaa taas "avointa" linjaa jossa siis valehtelee kaiken mahdollisen
4210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En ymmärrä mistä puhut, mutta kyllä tuo luottamus vaikuttaa tuossa keississä menetetyn oloiselta

Äänestä

Siinäpähän pohdiskelet, varmaan jos menet naimisiin, saamme päivittäin kuulla väliaikatietoja perhe-elämästä. Kyllä sulle on rakkaat nää palstat.

Äänestä

Lopeta ihmissuhde hänen kanssaan ennenkuin edes aloitat. Sairaalta kuulostaa jos usuttaa muut kimppuusi ja jos sun mielipide on aina se väärä

Äänestä

on tärkeää, mutta ei ihmiset halua kaikkea itsestään paljastaa. Jos itse et ole avoin, miksi toisenkaan pitäisi olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahdollisuusko? kirjoitti:

antaa toiselle, jos siinä ei luottamus pelaa ja jälkiseuraamukset ovat sietämättömät, jatkaa taas "avointa" linjaa jossa siis valehtelee kaiken mahdollisen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu