Onko tulossa porukkaa valkeisenlammelle viettämään vappua?
Valkeisenlammen Vappu 2011
Vappu 2011
221023
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ja tekemään mitä? Eihän siellä ole kuin lapsia vetämässä ykkösolutta tuttipullosta.
eikös korkeakouluopiskelijat nimenomaan tuolla vietä vappua?
Päivällä mutta iltaa myöten tulee kaikki Kuopion huumenuoriso, ja lammen alue on silloin todella vaarallinen. Sama homma melkein kesälläkin eli klo 18-21 on se rento pussikaljaporukka lammella ja myöhemmällä tulee itsensä piikittelijät joita saa varoa.
On siellä ainakin poliisi.
Tottakai! Minäkin aion tulla, ja aion myös kerätä taloyhtiön roskakatoksesta kaikki mahdolliset tyhjät pahviset kaljalaatikot ja mäyräkoirien kuoret, ja levittelen ne sitten vappuyönä ihan uhallani pitkin Valkeisenlammen rantoja ja nurmikoita!
Ja tämän kaiken teen nimenomaan sitä varten, että kaikenmaailman valittavia mummoja ja SS:n pöllöpalstalla itkijöitä vituttaisi vielä entistäkin enemmän!
Eipä kannata sotkea, sieltä löytyy valvontakamerat.
Sakko lasahtaa!!!
Kuinka paljon oli muuten viime vuonna porukkaa lammella viettämässä vappua?
kannattaa käydä laskemassa niin tietää eikä kysellä tyhmiä täällä!!! :D
Eikä rikota niitä pulloja ja rutistella tölkkejä. Saa mummot hyvät rahat, kun paluttavat pullot ja tölkit kauppaan.
Tänä iltana oli nuorisoa jotka vetelivät jostakin piipuista savuja. Pilvi nousi korkeuksiin saakka ja oli aika sakea. Poliisit ei mailla halmeilla. Olen todella huolissani lammen rannoilla rehottavasta huumeenkäytöstä.
Voisiko Kuopion poliisi vahtia vähän tarkemmin esim. Snellmanin puistoa ja Valkeisen rantoja, joissa nuoriso kokoontuu sotkemaan paikkoja, ryyppäämään viinaa ja käyttämään huumeita? Koskaan ei näy poliisia paikan päällä näissä paikoissa. Tietääkö poliisi edes, että tuollaista menoa harrastetaan?
Valkeisen rannat ovat lähes täysin tyhjentyneet rytysakista, ja poliisi ajaa rannoilla harvase tunti. Onko tilanne lopullinen? Aika näyttää! Lammelle uskaltaa jälleen mennä lasten ja koirien kanssa, lenkkeilemään, pelaamaan palloa, kalastamaan. Nyt vaan kaupungin kaikki huumenuoriso kasvatuslaitoksiin ja aikuisemmat vankilaan loppuiäkseen.
Poliisimiehet pitäisi laittaa Snellmanin puiston ja Valkeisenlammen sisääntuloreiteille päivystämään ettei kukaan mene puistoihin istumaan kaljojen kanssa. Jos tällaista yritetään niin poliisi voi ottaa kaljat pois. Tämä olisi oikea malli toimia.
Kuopiossa on todella mukava kännätä Valkeisenlammella kun siellä on aamusta iltaan samanhenkistä humuporukkaa.
Lammen rannalla ajoi poliisipartio jonka pysäytin ja kysyin onko heillä tiedossa lammen rannalla viime vuosina rehottanut nuorten päihdeongelma. Sanoivat, että on tullut palautetta asiasta ja tänä vuonna he pitävät paikkaa erityisen tarkkaan silmällä. Hyvä että jotain edistystä on tapahtunut! Nuoriso kuriin vaan ja töihin joka ikinen.
Ei saisi kokoontua sankoin joukoin Valkeisille jne. Toivottavasti poliisi tiedostaa että siellä on perinteisesti juhlat käynnissä ja tuhansittain juopottelijoita.
Nämä rättipäät tuolla Valkeisella, sotkivat jo toista päivää putkeen koko paikan. Mitä mahtavat ajatella luksus asunnoissa rannalla asuvat miljonäärit kun rupu-sakki pitää juhliaan heidän rahoillaan (vero rahoilla)? Rikasta ihmistä pitäisi sen verran kunnioittaa varsinkin kun vie heiltä kuukausittain heidän itse ansaitsemiaan rahoja ja ryyyppää ne. Lisäksi veroilla on kustannettu hieno puisto ja remontoitu se ASIALLISTEN IHMISTEN ja eläinten iloksi. EI PASKOTTAVAKSI. Tästä on tultava loppu jumalauta! Nuoruuus ei ole tekosyy, ei myöskään p**un tai mu**n puute että voi tuollaista elämää pitää.
Miten voisi saada rauhoitettua Valkeisenlammen yöllistä menoa .
Pappa on legenda.
Pappa
Hyvää Vappua!
T. lammenpappa.