KUINKA HÄN kehtaa tulla tänne vaatimaan suomen osallistumista porttugalin maksuihin !!??? IHMETYTTÄÄ, onko hänelle MAKSETTU paljon suomen manipuloimisesta !!???
Ollin on syytä pistää suuuu tukkoon, potkut hänelle suomen pettämisestä !!!!
Olli Rehn on HÄPEÄ suomelle !!!!
33
211
Vastaukset
- molemmat vankilaan
Kataisen ja Olli Rehnin SUUT on TUKITTAVA !!!
Suomen pettureita !!!- vastarannan .......
He puhuvat vastoin todellisuutta. He eivät kerro köyhyydestä, kurjuudesta nuoriemme tialsta ja työttömyydestä.
- vankilaa,,,
Olli Rehniltä ON kiellettävä suomeen tulo, hän on suomen PETTURI !!!
Olli Rehniä ei saa päästää suomeen !! - umpikepu
Niinpä niin, onhan hän kepun kasvatti
- Marilta jäi?
Olli jatkaa?
- RDX-HDX-Elohopea
Viimeisenä tekona ikuisessa PAREMMINVOINTIVALTIOSSA VOI RÄJÄTTYÄÄ ITSENSÄ!
- on ollilla
Ollipojalla otsaa! Ei mitään häpyä. Vielä jotku haikailee pressaksi?
- Meit on moneks!
Älkää tuhlatko energiaa mokomaan! Joku tykkkää "vallasta" enemmän kuin mistään muusta...
- ULOS HETI REHN
ON syytä mennä suuremmallajoukolla AJAMAAN OLLI Rehn suomen rajojen ulkopuolelle, OLLI REHN EI ole oikea suomalainen, ON suomen kansan petturi, suorastaan kavaltaja , POIS MAASTA HETI; menköön maanpakoon suomi EI kaipaa Olli Rehniä !!!!!
Hänellä EI ole mitään asiaa enään suomeen !!!!! - siperia odottaa
JOS Katainen EI ala RAUHOTTUA hänelle käy samoin ULOS suomesta, etsiköön jostaki turvapaikan , JOS EI kuuntele kansan mielipidettä !!!
Kataisen onsyytä kuunnella Juttaa ja Soinia !!!!- hänksä
Joku kertoi että Rehnistä Suomen PRESITENTTI voihelvetti ompa paksua. Tälläistmulkut kuin Reen pitäisi likvidoida Suomesta, kuuluu samaan katekodiaan kuin nämä sattumaministerit Matti Vanhanen ja Mari Kiviniemi, ei ansioilla vaan arvalla.
- toi kerjäläiset
Reniä saa kittää näistä romanian kerjäläisistä. Turkkiakin yritti. Nyt ikuista velkavankeutta suomalaisille!
- oma maa...ensin....
SUOMELLA EI OLE RAHAA:ON VAAN VELKA RAHAA;LAINATA:suomessa nälkää näkee osa kansalaisista...kenen köyhät on tärkeämmät.oman maan..vai..eu,n ahneet pankki kerjäläiset.
- 10
Olli Rehn pyrkii samaan Turkin EU:hun. Ollilla on millä mällätä. Suomalaisten verovarat on jyvitetty muutamalle kunnianhimoiselle virtuoosipoliitikolle. Suomalaisten pitäisi heidän mukaansa olla euroopassa vaikutusvaltaisempia, kuin Suomen väkiluku edellyttää. Miksi ihmeessä? Sehän,maksaa tolkuttomasti rahaa.
Perusteluiksi puhutaan eurooppalaisuudesta ja yhteisöllisyydestä.
Vallanhimo on pukeutunut suvaitsevaisuuden kaapuun. - Olli pois maastaheti
Olli Rehnin ON turha haaveilla presidentin urasta, häntä EI KUKAAN äänestä, suomen petturia !
- Väärin toimittu
Samoin kun aikanaan oli virhe valita Liikanen komissaariksi oli myös Rehnin valinta komissaariksi väärä.Suomen olisikin valittava neutraali henkilö seuraavaksi komissaariksi,joka ei puutu kotimaan asioihin.On käsittämätöntä kuinka komissaari puuttuu kotimaan politiikkaan vedoten Eu asioihin.Hän hoitakoon hommansa,mutta opastusta ennen tai jälkeen vaalien ei tarvita.Mitä todennäköisemmin Suomi tulee jollain tavalla osallistumaan Portugalin rahoitukseen,mutta mitää ylikansallista "päällepäsmäriä" emme tarvitse.Paremminkin kunnioitus kasvaa mikäli yksittäisten jäsenmaiden sisäisiin asioihin ei puututa.Vaikka talous onkin ylikansallista,emme silti tarvitse ulkopuolista kaitsijaa hoitamaan asioitamme.Luulisi polittisen "eläimen" jo itsekkin ymmärtävän tämän vain arsyttävän suomalaisia.Meitä yritetään paimentaa kuin me olisimme tähän kriisiin syypäitä,vaikka suuntana pitäisi olla maat jotka huijaavat vuodesta toiseen EU tukiaisia ja sääntöjä.
- törkeää
OLLI REHNIN toiminta OLI suuri loukkaus suomen kansaa kohtaan !
IKINÄ emme anna anteeksi Rehnin käytöstä ! - tepä tyhmiä olette
Mitä ihmeen höpötystä, EU-komisaari ei ole minkään maan etujen ajaja, vaan hän tekee työtään EU-lle.
- häpeä suomelle
EI olis tarvinnu tulla suomeen manipuloinaan ihmisiä, täällä OSATAAN ajatella omilla aivoilla !!!!
- ohi kulkija
Näitä kirjotuksia kun selaa, niin ei omilla aivoilla ainakaan tällä sivustolla ajattele juuri kukaan.
- Omilla aivoilla..
Kyllä me omilla aivoilla ajattelemme, vaikka se ei kaikkia miellyttäisikään.
Olli Rehn on käsittääkseni juristi koulutukseltaan, ei siis talousasiantuntija?
Miksi hänet valittiin juuri talouskomissaariksi? Olisi varmaan löytynyt todellisia talousasiantuntioitakin.
Laajentumiskomissaarina hän toimi tehokkaasti, sama tehokkuus näyttää säilyneen myös uudessa tehtävässä. Keinot vain ovat kyseenalaiset; on sopimatonta lobata omaa poliittista kantaansa yksittäisen maan ratkaisuihin, vieläpä oman maansa.
- rähmällään?
Haukuttiin, että Suomi oli rähmällään Venäjän edessä?
Reen vaati ja uhkailee Suome konttaamaan EU:n pillin mukaan ja törkeesti! - V
Asiaa! sanokaapa ne vaalit missä olisin voinut äänestää suomen komissaari ehdokasta...? sellasta se eu demokratia on...eipä sellasta vaalia ole näkynyt...Isot pojat antoi olli-pojan astua komissaariin saappaisiin...sitä ennemminhän ollipoika tippui eduskunnasta pois,ura oli alamaissa kun entisen isännän , ahon, urakin loppui pääministerinä. mitä jää kasaan..? kotimaan politiikassa täysin epäonnistunut vieteriniska, jolle isot pojat hankki eu-tittelin bisneksien asioiden junailemisien juoksupojaksi. epäonnistunut yksilö. vois opetella vaikka englannin kielen ensiksi, sitten matematiikkaa, seuraavaksi voisi tulla jo vähän ekonomiaakin, niin hyvä tulee, ehkä sitten joskus voi vähän neuvoakin talousasioissa...
- hyiiii mikä näky
Ollille MÄTIÄ kanamunia naamaan, on sen verran tyhmän näkönen naama sillä, ei tarvi tulla suomeen enään koskaan päätään aukomaan, me osaamme ajatella omilla aivoillaki !
- vaalikarjaa
Ai missä vaalit? teidän mielipiteitä kun lukee, niin tulee mieleen demokratian heikko kohta, kaikilla on äänioikeus. Demokratia toimiikin parhaiten valistuneissa yhteiskunnissa, sietää kysyä olemmeko me sitä.
Parasta tällekin maalle olisi jos tuollaset ääriainekset saisi äänestää vain euroviisuissa ja muissa sen tyyppisissä tapahtumissa.- hänksä
Rehni ajaa EU,n etuja mutta kysymys kuuluikin, MIKSI HÄN SEKOSI SUOMEN SISÄPOLITIIKKAAN SILLÄ HÄN OLI EU,n MANDAATILLA. Olli voisi loikata itärajantaakse antaan neuvoja Puuttinin vastapelureille, ei tarrvis meinaan ostaa lippua takaisinpäin, sillä siitä tulisi OLLIN OPPIVUODET SIPERIASSA, mut tulee ne täälläkin KANSA EI UNOHDA PETTUREITA.
- onmeillä kärstittävä
HAHHAAAHA hyvä havainto, Olli rievulla taisi arvostelukyky pettää, suuruuden hullus iski yllättäin ! HAHAAAAA
- Hyi saatana!
porvari kätyri paska!
- kuka kerktoo
Jotain etuja näillä innokkailla maksajilla täytyy olla. Ei tuo muuten ole mahdollista, että noin innokkasti viedään suomalaisten köyhien leipä vieraille maille.
- kieroa touhua
SIINÄ suojelleen suomen mijonäärien virhesijoituksia, he ovat sijottaneet omaisuuttaan näihin maihin ja nyt pannaan suomen kansa, veronmaksajat, maksamaan kun ne rahat on menossa kankkulan kaivoon,
tämä tässä pistelee kaikkein eniten vihaksi, koska ne verorahat tavllaan menee TAAS näitten mijonäärien taskuun, suomen kansa joutuu VAIN maksumieheksi ja saa kokea suurta UHKAILUA miljonäärien tahollat, he uhkaavat että työt loppuut, ym.
Tavallaan ne on monta uhkailu jo toteuttaneetkin, tehtaat on viety ulkomaille, suomen teollisuus alasajettu työttömiä pilvinpimein, suomen omaisuutta myytyy ulkolaiseen omistukseen, siis nämä mijonäärit on RIKOLLISIA , aiheuttaneet paljon vahinkoa suomenkansalle ! - rosvot kiinni
EU tulee kaatumaan omaan mahdottomuuteensa, kansan riistämiselle tulee loppu ennekuin kukaan arvaakaan !
- oo ooo oooo o
toivon toella näkeväni vielä Eu:n kaatumisen.
. - ,
oota mutta älä pitkästy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665485Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti892789- 2742561
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362419Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191964Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2371626Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai571263Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131153- 881125
- 901116