Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

itsetyydytys yhdynnän aikana

Mitä mieltä miehet olette siitä, että nainen yhdynnän aikana itse kiihottaa itseään sormettamalla. Onko se teistä kiihottavaa vai epäluottamuslause kalullenne?
194299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Mitä mieltä
viisaan naisen kiva hätäapu tarvittaessa, muista hymyillä

Kiihottavaa vai epäluottamuslause kalullenne?
ei ole kiihottavaa eikä epäluottamus.

Äänestä

No se on perjatteessa aivan sama.... Ei sill

Äänestä

Itse hyväilen monesti samalla klitoristani yhdynnässä. Mies juuri viimeksi totesi, että se on kiihoittavan näköistä.

Äänestä

Kyllä mies pitää saada kiihottumaan naisen en ymmärrä itsetyydytystä siinä muodossa jos olis niin kokel.tas

Äänestä

Ei haittaa mua ainakaan mitään. Kyllä nainen saa hieroo itseään samalla kun mie panen.

Äänestä

Meillä pyydän vaimoa tekemään niin. Mielestäni kiihoittavaa katsella sitä samalla
kun työntelen vaimooni!

Äänestä

kiihottavaa,

Äänestä

Nainen vastaa vaikka miehiltä kysyttiin... :)

Mielestäni miehen seksuaalinen itsetunto on heikko, jos tuosta loukkaantuu.
Eihän mies taivu kaikkeen ja mun mielestä myös nainen saa tehdä töitä molempien nautinnon eteen.

Seksi ei ole vain yhtä tai toista, se on kokonaisuus.

Vuosia sitten melko uuden kumppanin kanssa olisi tehnyt mieli lähetyssaarnaajassa sormeilla samalla klitorista, mutten kehdannut johtuen siitä että mies oli silloin vielä niin tuore kumppani. Mies taisi lukea mun ajatuksia kun vei mun käden määrätietoisesti alakertaan. Mä olin sulaa vahaa.
Eikä se sitä poista etteikö mies olisi sormeillut muissa paremmissa asennoissa (= hänelle ergonomisemmissa).

Jos olisin epävarma siitä miten mies suhtautuu niin kysyisin että "haittaaks sua jos mä teen näin"

Äänestä
  • Epävarmuus on aika paha jos sen päästää näytille.

    "haittaaks sua jos mä teen näin" Tämä on aika hottia kuulla. :P

    Äänestä

  • mies kommentoi kirjoitti:

    Epävarmuus on aika paha jos sen päästää näytille.

    "haittaaks sua jos mä teen näin" Tämä on aika hottia kuulla. :P

    Kiva kuulla :)
    Miten muuten sitä hyvää seksiä saa ellei molemmat avaa suutaan?
    Harjoituskertoja ja toistoja usein vaatii että päästään sen en-kehtaa-sanoa -rajan yli. Harjoitus tekee mestarin ;)
    Telepatia toimii harvoin muualla paitsi J.Karjalaisen biisissä.

    Äänestä

  • Nainen vastaa... kirjoitti:

    Kiva kuulla :)
    Miten muuten sitä hyvää seksiä saa ellei molemmat avaa suutaan?
    Harjoituskertoja ja toistoja usein vaatii että päästään sen en-kehtaa-sanoa -rajan yli. Harjoitus tekee mestarin ;)
    Telepatia toimii harvoin muualla paitsi J.Karjalaisen biisissä.

    Ihan näin se menee, ei telepatialla. Mua kans se kiihottaa jos nainen hipelöi
    klittaa,ja helpottaahan se mun "urakkaa".

    Äänestä

  • Nainen vastaa... kirjoitti:

    Kiva kuulla :)
    Miten muuten sitä hyvää seksiä saa ellei molemmat avaa suutaan?
    Harjoituskertoja ja toistoja usein vaatii että päästään sen en-kehtaa-sanoa -rajan yli. Harjoitus tekee mestarin ;)
    Telepatia toimii harvoin muualla paitsi J.Karjalaisen biisissä.

    Hitsi kuinka hyvin kerrot TÄYTTÄ ASIAA ! Hyvät naiset: Kun muutenkin osaatte johdatella meitä hyvin monenlaisissa asioissa, niin tehkää se myöskin näissä asioissa. Ja oma esimerkkinne loisi otollisen fiiliksen ja rohkaisisi meitä jörriköitäkin sinänsä luonnolliseen kehitystoimintaan ! ! !.Vekar

    Äänestä

Terve , minusta se on hyvä asia että kumpikin nauttii seksistä. Totakait kaikki lisä antaa nautintoa kahden ihmisen "temmeltäessä"
minä ainakin nauttisin suunnattomasti jos nainen samanaikaisesti hyväilisi itseään ..joskus olisi kiva kokeilla...ei se ole epäluottamus kalulle vaan päinvastoin kiihottaa..

Äänestä

joo se on mukava tunne

Äänestä

Ei ole ollenkaan mikään epäluottamuslause>>ei missään nimessä>>päin vastoin se on kiihoittavaa kun naisystävä sen tekee rakastelun aikana.
Minusta ihan hienoa et uskaltaa tehdä sen>>eikä halua jäädä ilman orgasmia. Ei mitään hävettävää siinä asiassa.

Äänestä

no jaa mun muijista ehkä puolet on tyydyttäny samalla,ei siinä mitään pahaa sinänsä ole joittenki naisten on ehkä vaan vaikeampi saada orkku pelkällä yhdynnällä,täytyy sanoa että kyllä ne naiset jotka kullin avulla orkun ovat saaneet niin kyllähän se miehestä melko mukavalta tuntuu sillä hetkellä ja jälkeenki päin,jotenki sellaseen naiseen tykästyykin enemmän

Äänestä

Itse olin tyytyväinen pitkässä parisuhteessani, että naiseni hieroi itseään aktin aikana. Muuten samanaikaiset orgasmit olisivat jääneet saamatta. Ensimmäiset 17 vuotta hänen orgasmiinsa vaadittiin aina joko hänen oikea käsi tai minun kieleni. Vasta myöhemmin minunkin käteni onnistui pari kertaa.
Kyllähän se mukavampi olisi, jos sen pelkällä hepillä pystyisi tekemään. Mutta ei se suorastaan epäluottamuslausekaan ole, jos naisen käsi avustaa. Mutta varokaa naiset, että ette paukuta kynnellänne miehen varteen. Se tuntui joskus ikävältä.
Moni nainen ei ymmärrä kuinka tärkeää miehelle naisen orkku on. Eli käyttäkää mitä kikkoja haluatte saadaksenne sen. Ja mies on onnellinen.

Äänestä
  • Minun naiseni ei ole koskaan saanut orkkua pelkässä yhdynnässä vaan aina on tarvinnut sormet mukaan. Oon yrittäny sanoa joskus että eikö koitettas jotenkin onnistua, mutta on jopa kärsimätön sillon. Mukavahan se toki olis jos pelkällä hepillä sais, mutta tähän lie tyytyminen. Jos joku varma konsti olis niin toki yrittäisin kokeilla...

    Äänestä

Naisen vastaus taas...

Minun miehelleni tärkeintä on, että saan täyden nautinnon. Jos se edellyttää avittamista sormilla, niin miehelleni se on täysin ok :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


miten on? kirjoitti:

Mitä mieltä miehet olette siitä, että nainen yhdynnän aikana itse kiihottaa itseään sormettamalla. Onko se teistä kiihottavaa vai epäluottamuslause kalullenne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu