Suomessa tarvitaan ainoastaan kristinopin opetusta. Nyt on lähdetty hereesian tielle opettamaan pakanauskontoja kristinuskon rinnalla. Ikäänkuin kaikki uskonnot olisivat pelastavia uskoja, joista omaan pirtaan sopiva sitten etsitään koulun opettamasta uskontovalikoimasta.
Suomi on lähtenyt hyvin vaaralliselle tielle, niin vaaralliselle tielle että epäuskoiset eivät aavistakaan vielä mihin kaameuksiin tämä röyhkeä epäjumalille uhraaminen tulee maamme johtamaan.
Uskonnot eivät pelasta ketään, vain Jeesus pelastaa.
Suomi on lähtenyt hyvin vaaralliselle tielle, niin vaaralliselle tielle että epäuskoiset eivät aavistakaan vielä mihin kaameuksiin tämä röyhkeä epäjumalille uhraaminen tulee maamme johtamaan.
Uskonnot eivät pelasta ketään, vain Jeesus pelastaa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kylläpä kristittyjä harmittaa, kun eivät saa yksinoikeutta lasten aivopesemiseen. Koululaisethan saavat tietää, että heidän vanhempiensa uskonto on vain yksi ihmisten keksimä, paikkaansa pitämätön oppi. Näin se tieto ja sivistys lisääntyy.
Kristityt eivät koskaan aivopese he elävät totuudessa ja valkeudessa.
Sitä tekevät sinun kaltaisesi mielisairaat ateistipirut.
Se mikä kristittyjä harmittaa on että hyviä ihmisiä menee siltanaan helvettiin joka päivä, ikuiseen tuleen kitumaan.
Päivääkään en vaihtaisi pois olen 61 vuotta ollut Jeesuksen seuraaja. En vaihtaisi ihanaa elämääni sinun kurjaan vihanpirun raunioittamaan elämääsi.
Olisi kiva olla kärpädenä katossa ja seurata sinun kurjaa sisältököyhää elämääsi hetken aikaa.
Kiitos sinulle Jeesus kaikista siunauksista joita olen sinulta saanut. Kiitos rakkaista vanhemmista, kiitos ihanasta puolisosta, kiitos ystävistä, kiitos elämän lahjasta, kiitos terveydestä kiitos ihanista lapsista kiitos lastenlapsista Jeesus.
Kiitos iankaikkisen elämän lahjasta Jeesus, se on sinun tuskasi ja veresi hinnalla ostettu ja minulle sen armosta lahjoitit. Hallelujaa kiitos Jeesus!
Miten sinä ylijumalana esiintyvä opetat aikuisia ja lapsia ymmärtämään, että esimerkiksi omia uskovaisien tappajat voivat sopia uhrin kanssa rikokset???
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9818336
Jeesus pelastaa
25.4.2011 13:18
Jokainen pedofiili saa syntinsä anteeksi, jos hän katuu tekoaan ja tahtoo tehdä parannuksen.
Parannukseen kuuluu ilman muuta rikoksen tunnustaminen poliisille. Yhteiskunnan lakien
mukainen rangastus kärsitään tietenkin ja suostutaan sovittamaan henkilö tai henkilöt joihin rikos on kohdistunut.
Se on taatusti kova paikka kohdata uhrinsa hätä ja sopia siitä kuinka rikos sovitetaan uhrin kanssa.
---
http://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
Lynkkausjoukot ovat polttaneet elävältä tuhansia ihmisiä Tansaniassa, Keniassa ja Zimbabwessa 1990-luvulla. Noitavainot ovat jatkuneet myös vuosituhannen vaihteen jälkeen. Länsi-Keniassa väkijoukot polttivat 11 noidiksi epäiltyä miestä ja naista toukokuussa 2008. [16] Nigeriassa noin 5000 lasta on hylätty kymmenessä vuodessa vanhempien karkottaessa heidät noitina. Lapsia on syytetty avioeroista, sairauksista, onnettomuuksista tai työn menetyksestä.[17] Afrikan noitavainojen syyt ovat usein myös poliittiset, sillä vaikutusvaltaiset noidat ja noitatohtorit ovat yleensä uudistusten jarruina. Pastorit saavat myös lisämainetta paljastaessaan uusia "noitia."
http://www.huffingtonpost.com/huff-wires/20091018/af-nigeria-child-witches/
Tappajat eivät todellakaan sovi uskoviksi ollenkaan, siksi sinäkään et ole uskova.
Tunnusta siis syntisi ja ano polvillasi armoa Jeesukselta jota pilkkaat täällä päivästä toiseen. Ellet käänny parannukseen on sinun tuleva kohtalosi hirvittävistä hirvittävin.
Minä en ole nyt puuttunut sinun synteihin vaan sinun oppiehin!
Minun ja Jumalan Valtakunnan väliset asiat eivät kuulu sinullekkaan!
Siis miten sinä ylijumalana esiintyvä opetat aikuisia ja lapsia ymmärtämään, että esimerkiksi omia uskovaisien tappajat voivat sopia uhrin kanssa rikokset?
Ellei sinulle ole asiallista vastausta, niin sukella sinne lestadiolaisten rakenteilla olevaan helevettiin oppeinesi ja lopeta jakamasta rikollisena väärää tietoa väärän todistuksen antajana!