SSS: nettipalstalla hyvä vastine Timo Harakan kirjoitukseen Persukysymysten Äärellä: pieni lainaus vastineesta.
On totta, että Suomen väestöstä on alle kolme prosenttia maahanmuuttajia, mutta on muitakin prosentteja.
Helsingin asukkaista on maahanmuttajia n. 10%. Itä-Helsingistä löytyy taloyhtiöitä ja koululuokkia joissa maahanmuuuttajien osuus on 70%. Vantaan vankilan asukkaista noin puolet on ulkomaalaisia.
Mitkä ovat tilastot Salossa, esimerkiksi Pahkavuoressa, taikka Ollikkalassa?
On totta, että Suomen väestöstä on alle kolme prosenttia maahanmuuttajia, mutta on muitakin prosentteja.
Helsingin asukkaista on maahanmuttajia n. 10%. Itä-Helsingistä löytyy taloyhtiöitä ja koululuokkia joissa maahanmuuuttajien osuus on 70%. Vantaan vankilan asukkaista noin puolet on ulkomaalaisia.
Mitkä ovat tilastot Salossa, esimerkiksi Pahkavuoressa, taikka Ollikkalassa?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja mikä tässä oli se sinun pointtisi? Oletko rasisti tai muuten vaan typerä?
Miksi leimaat ihmisen rasistiksi tai idiootiksi, jos hän tuo julki tilastoja rikoksista jotka ovat maahanmuuttajat tehneet. Miksi ylipäätään pitää hyysätä rikollisia? Oletko itse rasisti, kun vihaat suomalaisia.
Minähän vain kysyin motiiviasi. Mutta eiköhän asia nyt selvinnyt, olet erikoisen typerä siis tyypillinen salolainen.
Minä en muuten vihaa Suomalaisia enkä muitakaan kansallisuuksia. Se mistä minä en oikein jaksa innostua on tyhmät ihmiset ja varsinkin tämä nettiin kirjoitteleva idiootien ryhmä joka ei itse tiedosta oman älynsä rajallisuutta.
"nettiin kirjoitteleva idiootien ryhmä joka ei itse tiedosta oman älynsä rajallisuutta"
Ei tietenkään koske sinua, vaikka olet tähänkin ketjuun kirjoittanut jo kaksi kertaa. Nyt kolmatta odottelen.
Aivan oikein se ei todellakaan koske sitä ryhmää joka tiedostaa omien lahjojensa rajat.
Kumpi sinulla on suurempi kengännumero vai älykkyysosamäärä?
EiVoixx Katselehan hetkisen kuluttua A-talk ohjelmaa ykköseltä. Mieti sitten kenellä on lahjoja.
En ole aikaisemmin tähän ketjuun kirjoitellut, mutta kengän numeroni on 41 Älykkyysosamäärästä en tiedä, mutta sen tiedostan, että ei minusta olisi ollut pyörän keksijäksi, mutta en myöskään olisi Sinulta keksimiseen apua tullut pyytämään.
Turha menettää hermojaan tuollaiosten itseään täynnä olevien kanssa täällä, EiVoi xx:lläkin on melko varmasti muslimiperäinen poikaystävänä. Aikansa Ali lirkuttelee, niin suomalainen idiootti pissis on heti valmis avioliittoon, sitten on esikoisen vuoro ja kuinka ollakkaan vaimo hoitaa kodin ja pienokaisen, Alin hoitaessa muita naisia radalla. Tulee avioero ja geelipää roudaa pienokaisen lähi-itään, sinne jää ja blondi on joka lehdes ulisemassa kohtaloaan.
Tämänkaltaisia surullisia tarinoita on maassamme kymmenittäin jollei satoja ja minua ei säälitä pätkääkään.
No jos asia ei kerran sinua kiusaa, mitä sitten itket?
Artikkelin mukaan maahanmuuttjat työllistävät opettajia käännösten ja tulkkien tilaamisen muodossa ja tämä kaikki on pois opetustyöstä. Kuka tässä kärsii? No, tietenkin syntyperäiset suomalaiset! Toivottavasti nouseva sukupolvemme ei joudu ns. "tyhmistymään" maahanmuuttajien takia.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/HS Hurja maahanmuuttajaluku Espoosta 207 %/art-1288385592164.html