ASENTO!

tuleva alokas

Kuinka usein intissä mahtaa joutuu seisoon "asennossa"? Ja täytyyks siellä seistä sit pitkiikin aikoja yhteen menoon? Yks intissä ollu kaveri sano et ne olis seissy joskus tunninkin. Mietin vaan et jos kovin pitkän aikaa joutuu olemaan ihan liikkumatta niin voi alkaa olla vaikeeta pysyy ees pystyssä.

4

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • atsii

      no ei tarvitse kauaa seistä... asennossa seistään vaan kun järjestytään muotoon tai ennen jotain koulutus/muu tapahtumaa esim. kun kouluttaja saapuu paikalle komennetaan: osasto asento, huomio katse oikeaan päin, jolloin otetaan asento ja suunnataan katse kouluttajaan.

    • kessu768

      ei pidä paikkaansa.asento on lyhytkestoinen huomio/tarkkaivaisuus tilanne

    • ASSSSHOOOUL

      Jotkut seisovat 180 päivää, sinä todennäköisestä 362.

      TJ26

    • johtaja-ainesta

      Meinas tulla pitkä asennossa seisominen, kun kouluttajaluti unohti sanoa "lepo" ja jengi jäpitti asennossa. Onneksi muodon kulmassa seissyt alikersanttismies otti homman haltuun ja komensi levon. Oli vähä luti nolona, kun tajus mokansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe