Tuleva valtuuston kokous kuumentaa

päreitä poltellen ja pökkii kepulinokkiin herneitä.
Härsin vaalitappion varjossa ei järki pelaa ,arveltiin abc:llä illalla.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Haapaveellä keskusta sai kuntavaaleihin verrattuna enemmän ääniä, vain vasurit ja kokoomus menetti ääniä satoja, niiltä olisi kunnanvaltuustopaikkoja menny!

Äänestä

vaipoissa kuljetaan,
kertoi pari kepulien entistä mahtijäärää.

Äänestä
  • Ne varmaan muisteli haapaveen vasurien vaaleissa kärsimää tapiota!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunteita ja kirjoitti:

päreitä poltellen ja pökkii kepulinokkiin herneitä.
Härsin vaalitappion varjossa ei järki pelaa ,arveltiin abc:llä illalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu