Keitähän olivat mielenosoituksen järjestäjät ?

Anarkistit ulos

Helsingin Sanomat uutisoi tostai-iltaisessa perussuomalaisten vastaisessa mielenosoituksessa eduskuntatalolla olleen 750 mielenosoittajaa.

Heitä ei nähtävästi vaalitulos miellyttänyt , eli heidän mielestään kansa äänesti väärin .
Nämä ihmisten keskinäistä tasa-arvoa ja demokratiaa pilkkanaan pitävät ja halveksivat mielenosoittajat ovat itse ihmisiä eri karsinoihin jakavia rasisteja .

Suomi on vapaa maa, kukaan ei estä heidän lähtöään johonkin onnelaan , jossa he voivat kuvitella jakavansa oikeutta vaalien sijasta mieltä osoittamalla.

Suomessa anarkisteille ei kuitenkaan ole sijaa. Laillista vaalitulosta vastaan hyökkäilleiden anarkistien kuvat ja nimet on saatava julkisiksi , että tiedämme ainakin olla millään tavoin olla kannattamatta heidän laittomia toimiaan.

5

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No comments

      UP

      • Hölmöt hihhulit

        Alkavat pian olla harvassa ne maat , joissa vaaleja ei järjestetä.
        Voisivathan anarkistit yrittää Pohjois-Koreaan , niin ei tarvitsisi kärsiä
        vaaleissa väärin äänestäneistä !


    • RKP-rasismi

      Uskonpa , että perussuomalaisten vaalimenestystä vastustavien joukkion takaa löytyy RKP:läinen , suomalaisiin rasistisesti suhtautuva änkyräryhmä !

    • hex1111

      Agitaattorin megafonissa luki tussilla svenska bub....ruotsalainen raha haisee. Kuva homma foorumissa

    • totuus kuolee

      Ruotsissa maksaa yksi maahanmuuttaja vuodessa 300000kr se tekee noin 30000e
      tämä henkilö joka julkaisi tämän tuloksen hän oli Maisteri ja tät ei oli saannut missään nimessä julkaista, niin menetti Maisterin paperit saman tien,, Ruotsin on demokraattinen diktatuuri maa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      2049
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      130
      1533
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1376
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1244
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1176
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1101
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      922
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      155
      881
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      813
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      779
    Aihe