Eli haluaisin tästä kuvasta http://4.bp.blogspot.com/-w6dPfkqCWlk/TbxG_fgwcjI/AAAAAAAAAEA/2j_yreITQZw/s1600/cooltext516418559.png tälle sivulle http://3.bp.blogspot.com/-_e10D9QnQw4/TbxFpLV4E-I/AAAAAAAAAD4/15cUePE_e9k/s1600/Hauskaa vappua.jpg (sillein että kun painaa ylintä kuvaa siirtyy alemmalle sivulle)
Linkki kuvassa
5
107
Vastaukset
- kooditpelle
Tähänkö tapaan
- kooditpelle
Tähänkö tapaan ----
Poista nuo viivat - - - - -
Yksinkertaisimmillaan se tehdään tietenkin laittamalla kuva ankkuritagin sisään:
Eli tapauksessasi:
Itse en halua sekoittaa navigointikoodia kuvilla, vaan laitan mieluummin kuvan taustakuvana. Tähän tarvitaan tietenkin css:ää. Vaikka jotensakin näin:
css:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
#linkki {
height: 119px;
width: 377px;
background: url(http://4.bp.blogspot.com/-w6dPfkqCWlk/TbxG_fgwcjI/AAAAAAAAAEA/2j_yreITQZw/s1600/cooltext516418559.png);
display: block;
}
.linkkiteksti {
display: none;
}
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
html:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paina minua
----------------------------------------------------------------------------------------------------------Töppönen kirjoitti:
Oho, tulipa sotkusta koodia sori. Ja yksi kaarisulkukin (eli } -merkki) unohtui.
No voihan helvetin 16, kaks kaarisulkuahan sieltä puuttuu ja lisäksi a-elementtiin ei tosiaankaan kuulu alt-attribuuttia. Sen sijaan img-elementissä se on pakollinen. Ei kyllä pitäis päästää tollasta koodia julkisuuteen..
Noh toivottavasti idea selvisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014349HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632635Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428