PERUSSUOMALAISTEN NOUSUA...
MIKSI VANHAT PUOLUEET YRITTÄÄ TUHOTA NYT PERUSSUOMALAISET....
nyt näkyy selvästi että KOKOOMUKSEN JA KESKUSTAN JA VIHREÄT kannattajat yrittää TUHOTA VAALITULOKSEN tässä PORTUGALI ASIASSA...
KOKOOOMUS TAHO PAUHAA TODELLAKIN RÖYHKEÄSTI suomen vaalitulosta..
mitä nopeammin sanotaan EI TÄMMÖISILLE PORTUGALI AVUSRUKSILLE niin nopeammin TULEE se VELKAJÄRJESTELYT....
NYT täyttyy sanoa sille AHNEUDELLE TODELAKIN EI muuten ahneus vie suomenkin PERI KATOON..
TOIMITTAJAT YRITTÄÄ TUHOTA
1
<50
Vastaukset
- tulkaa katsomaan
Kyllä kyllä... suomalinen toimittaja on hirvittävän sivistymätön. Hän ei tunne mitään muuta suomea kuin vain Helsingin.
He eivät ymmärrä ,että täällä maalaiskaupungeissa asuu hirvittävän paljon tavallisia suomalaisia, vai sanoisiko Perussuomalaisia.
He eivät kunnioita meitä ollenkaan.
Juuri siksi en lue esim, Hesaria ollenkaan. Pienen piirin omahyväinenlehti.
Juurii tuon Helsinikeskeisyyden vuoksi tarvitsemme T E U V O H A K K A R A I S I A lisää eduskuntaan pitämään meidän aitojen ihmisten puolia..
Suuri osa naistenlehdistäkin on sisällöltään vain ruoanlaitto- ohjeita ja muotia. Samoin tv-ohjelmat,. lIsäksi sisustetaan vanhoja asunto ja mökkejä
harvoilleja valituille. Hyvänä kolmanetena ylellisyyden aiheena mediassa on puutarhojen laitto. (yrtiti ja muut myrkyt hienosto rouvien lajina)
Suurella olsalla kansaa on varaa vaan perunaan ja jauhelihaan. Asutaan vuokrasunnoissa, jotka on niukasti kalustettu. JOkainen maaläntti mikä vaan viljelyyn joutaa nousee talveksi perunaa, ja porkkanaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648