Pakko jakaa tämä! Kokeilin Kartalin voidetta joka haisee ja näyttää kuin siasta tulleelta. Rinnalla söin Multivita ja omega 3 tabletteja. Marraskuussa aloitin joulukuussa oli jo poissa. Sen jälkeen otin satunnaisesti tabletteja ja voitelin perusvoiteella. Tressiä kyllä oli ja huonot elämäntavat yms. eli normi miun elämää mutta psorias ei vaan tullut. Nyt kevät jolkottaa ovella ja hieman myös psori alkais tulla esille. Eli voiteet kehiin ja tabut naamaan saa nähä miten nyt käy. Uskoa löytyy. Miks ei lääkärit suositele näitä ku yli 15v kortisoniii...? joku vois kertoo?
Psorias koko talven poissa!
Ihmettelijä!
3
331
Vastaukset
- Se on stressi.
Onko auto sulle uto tai pyörä yörä vai menetkö unalla töihin..? No miksi Stressi on sitten tressi?
- huu huu
Styperä Tsaivartelija
- D325OH
Saa pysymään poissa myös D3 vitamiinilla, mitä pitää ottaa väh 100µg päivässä. Ite otin parhaimmillaan 250µg ja tippu myös verenpaineet ja kolesteroli! Omegaa otan joskus jos muistan. Inkivääriä myös joka päivä. Ruokavaliolla on myös positiivinen vaikutus psoriin. VHH kannattaa aloittaa jos on pahana. Minulla oli vain päänahassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658