elämä alkaa olemaan aika merkityksetöntä. vihaan sitä omalla tavallaan. elämälläni ei ole minkään näköistä suuntaa. kavereita kyllä löytyy. mutta haluaisin tyttöystävän, vaimon, haluaisin perustaa perheen. tällä hetkellä elämä on pelkkää juhlimista, dokaan. ei vain ole mitään muuta. työ on oikeastaan ainoa asia mikä silleen tuo täytettä elämään. olen alkanut miettimään että onkohan mulla jonkun tyylinen sitoutumiskammo? pelkään hivenen naisia. varattujen naisten kanssa tulen juttuun paremmin kuin hyvin. mutta vapaiden naisten kanssa en juurikaan saa suutani auki. se on todella ilkeää. sanokaa ihmiset mitä sanotte, mutta ainakin omalla kohdalla tilanne on se, että niin kauan kun olen yksin, en usko voivani olla onnellinen. ystävät tuovat toki paljon iloa, mutta hekin ovat jo kaikki parisuhteessa, monella on jo lapsiakin. häpeän myöntää, mutta olen heille hivenen kateellinen. itse olen jämähtänyt paikoilleni, en tiedä mitä pitäisi tehdä. olen vaan kyllä niin mielettömän kyllkästynyt tämän hetkiseen elämääni.
Ikuisesti yksin?
6
231
Vastaukset
- yskinkö
Jos hyvin käy niin et jää.
- ukkeli27
Niin, ja jos hyvin käy niin voin olla ensi lauantain jälkeen miljonääri. En toki lottoa enkä mitään mutta eihän sitä tiedä. No ei vaan, ei sitä koskaan tiedä mitä tapahtuu. Eikä tässä luovuttamassa olla. Ehkä sitä vielä.. :)
- typsyyyy
kantsii olla onnellinen et sul on ystävii :) no siis ajattelet et se sinkkunainen on muka varattu niin saat suun paremmin auki :p ja ootko sillon puheliaampi ku oot kännissä? niin silloinhan voisit tutustuu sinkkuihin :) vaikutat mukavalta ja jos oot ihan hyvännäköinen, niin etköhän sä jonku ihanan naisen löydä, tsemppiä :)
- 5555555
Minkälainen mies on hyvännäköinen?
- ukkeli27
Kyllä mä ystävistäni olen enemmän kuin onnellinen, älkää käsittäkö väärin. Iloinen olen että minulla heitä on noinkin paljon kuin on. Aina kuuntelen ja olen tukena kun he sitä tarvitsevat, ja tietysti ystävyydessä asia on myös toisinpäin, minua kuunnellaan ja tuetaan kun sitä tarvin. Viina on itselle aika petollista, en osaa lopettaa ajoissa, tulee hetki kun olen puhelias, heitän vitsiä yms. Ihan kenen tahansa kanssa. Mutte onsaa jäädä tuohon humalatilaan. Tuosta kun menee muutaman oluen verran eteenpäin olen mykkä, enkä taas osaa puhua. Sekin riippuu tietysti täysin ihmisestä osaanko olla avoin vai sulkeutunut. Ja baarissa tilanteet ovat pääsääntöisesti aika nopeita, on vaikn hetki aikaa tehdä vaikutus toiseen. Siinä olen auttamattoman huono. Niin, en pidä itseäni pätkääkään komeana, mutta se nyt ei vaikuta sinällään tähän asiaan. Kylöä naiset aina silloin tällöin baarissa lähestyvät, että ei kyse siitä ole. Kyse on siitä että en vain osaa toimia niinkuin pitäisi. Tai en edes tiedä mistä on kyse.
- :DD
No jos oot vasta 27 vuotias niin hyvin sulla on aikaa. Asioiden täytyy ensin kypsyä. Et sää tarvitse kuin yhden naisen joka räjäyttää sun tajunnan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874108Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760