juuri valmistunut

Olen juuri valmistunut. Lainaa on noin 6000, jolloin olen oikeutettu noin 1000 euron veroetuun. Miten olisi fiksuinta menetellä? Milloin aloitan takaisinmaksun ja mikä on maksimi kuukausierä, jotta saan veroedun?
175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eli tarkka päivämäärä milloin voin aloittaa takaisinmaksun ja mikä on maksimikuukausierä?↲↲eli voinko aloittaa takaisinmaksun 2.1.2012 ja maksaa kaiken kerralla.↲↲lukuvuosi päättyy 31.7 ilmeisesti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opintolainavähennys kirjoitti:

Olen juuri valmistunut. Lainaa on noin 6000, jolloin olen oikeutettu noin 1000 euron veroetuun. Miten olisi fiksuinta menetellä? Milloin aloitan takaisinmaksun ja mikä on maksimi kuukausierä, jotta saan veroedun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu