Kepun Kiviniemi ja kokoomuksen Katalainen ovat olleet edesauttamassa itsenäisen valtion, Suomen, lainsäädäntöön salakavalasti soljuttamassa lakeja, jotka mahdollistavat EUn puuttumisen Suomen sisäisiin asioihin
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=185454&tstart=0
Juoskaa vaan kepulit minkkimarin perässä syvään suohon!
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=185454&tstart=0
Juoskaa vaan kepulit minkkimarin perässä syvään suohon!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos ja kun napit lentää ja takki kääntyy moneen kertaa = Soini hallituksessa >
Te sen sitten hoidatte ilman keskustaa.
Keskusta = oppositio asemassa.> mutta ei räkyttämässä.
Soini koomikkoa >> yhtenä yhtä ja toisena toista mieltä, niin se menee. Nyt pitäisi aloittaa pian markan saaminen takaisin että ehtii Soinin aikana, sitten pois EU:sta, hommia piisaa on siinä vitsit vähissä, kun pitäisi alkaa lupauksia lunastaa, mahdottomalle tulee mahdoton loppu, napit lentää, ei ne muutenkaan mene kiinni. haa.
Mielipide se on tuokin.
Tuossa tuo eläkkeisiin ym. puuttumisen mahdollisuus samanlaisen mielipiteen mukaan muotoiltu lausuma kuin tuo esitetty mielipidekin kauppalehden keskustelussa. Yhden Saksalaisen euroedustajan puheesta otettu pätkä.
Huhujen mukaanko se suuri valiokunta noita kantojaan ottaa:D. Kiljunen ÄSDEEPEE