Ihmisuhderikoksista

ent.suomimummo

Suomeen on kiireellä luotava ihmissuhderikoksista oleva laki, jonka päämäränä on rehellisten arvojen noudattaminen.Laissa on kiellettävä toisen ihmisen/toisten ihmisten tahallinen huijaaminen, hyväksikäyttö tai muu tahallinen pettäminen pettäjänsä eduksi. Jos jopa valehtelee tahallisesti toiselle saadakseen itselleen etua, jo tämä olisi rikos ja tällaisiin rikoksiin syyllistynyt menettäisi tavoittelemansa edun, olipa kyseessä minkä alan ammattilainen tahansa.
Nykytyyli on etovan epämiellyttävää "julkisen vallan oikeutta tehdä mitä vaan" ja sen avulla nuoria suorastaan opetetaan huijaamaan, valehtelmaan ja myös tekemään mitä vaan, joiden tarkoituksena on toisen tuhoaminen, toisen hyväksikäyttö jne., itse tuhoajan paistatellessa päivää voittajan elkein.
Tällaiset ihmissuhderikokset eivät voi jatkua! On luotava lailliset keinot estämään meidän tavan kansalaisten hyväksikäyttö myös vaalien yhteydessä edellä mainituilla tavoilla - lakisääteisesti - ja sen lain yleisnimitykseksi pitää laittaa "Ihmissuhderikokset". Tällöin ei tarvittaisi niin paljon niitä muita pilkun tarkkaan laadittuja lakeja ja niihin omia salaisia lakeja, vaan vallitsisi reilun pelin henki, ja se muu olisi tuomittavaa.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älytöntä !!!

      No voi pyhä helvetti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      149
      11191
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5413
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      42
      4256
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2684
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      104
      1613
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1586
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      82
      1459
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1396
    Aihe