Onkos Koivusen ja Popgeen yhteistyö kaikessa hiljaisuudessa loppunut, kun nimeä ei enää ole ohjelmatoimiston artistiluettelossa? Vaikka eihän sillä ole ollut enää vuosiin mitä myydäkään, kun keikkoja ei ole ollut. Tarkoittako tuo myös sitä, että yhteistyö Sony BGM:n kanssa on katkolla, se kun omistaa samaisen ohjelmatoimiston?
Yhteistyö loppunut Popgeen kanssa?
AK -bändiä kaipaava
8234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Keikkamyyjää tietenkin kannatti vaihtaa jo viime vuonna, koska Popgee ei onnistunut tai ei ehkä edes yrittänyt myydä ensimmäistäkään duo-keikkaa. Arin keikkamyyjä on DragonWhite ja Amoralin myyjä on Nem-Booking. Sopimus Sonyn kanssa on edelleen voimassa. Monilla Popgeen artisteilla on viime vuosien aikana ollut todella vähän keikkoja.
Mistä tiedät että Arin sopimus Sonyn kanssa on edelleen voimassa? Muistelisin jostakin lehdestä lukeneeni että sopparia Sonyn kanssa nimenomaan ei olisi ollut enää yli vuoteen. Eipä lehtiinkään toisaalta ole mitään luottamista...
Lehtiin ei todellakaan ole luottamista. Sonylla on edelleen optio kolmannesta levystä.
Optio - eli Sony voi julkaista levyn jos se halua, mutta jollei halua niin mitään velvollisuutta julkaisuun ei ole.
Eikös niissä sopimuksissa ole joku aikaraja? Yleensä kai noin vuosi, voi olla kaksikin ja koska levyä ei ole kuulunut, voisi olettaa että sopimus on rauennut (ja hyvä niin, jos on)
95% varmuudella sanoisin että Arilla ei ole voimassaolevaa sopimusta Sonyn kanssa.
Jos tosiaan tiedät että sopimus edelleen on, niin voitko hieman valottaa mistä sen tiedät? Täällä kun tuntuu asiantuntijoita löytyvän vaikka minkälaisia =)
Ari on edelleen sonyn artisti luettelossa. En sit tiedä onko sillä sitten mitään merkitystä? Möörmannihan sieltä on ainakin poistettu.
Ei kai sillä mitään väliä ole, onhan se sonylle kaksi levyä lauleskellut. Ehkä osaisivat Sonyltä vastata jos sieltä kysyisi asiasta?