Ahtisaaren Marketta,Alpo Suhonen ja Mikko Alatalo ovat näitä velvollisuudestaan luistaneita. Muita? Saravuo-Heinonen?
Kuuluisia julkkis-SIVAREITA
35
1167
Vastaukset
- onnellinen sivari...
Suomessa jokaisella on oikeutensa, sinullakin. Koita elää sen tiedon kanssa!
- Onhan näitä
suurin osa naisista, jopa puolustusvoimien ylipäällikkö.
- 22
miten muka suurin osa naisista
- tiedän tiedän
22 kirjoitti:
miten muka suurin osa naisista
mutta toivotaan, että tulevaisuudessa tekin pääsette palkattomiin töihin tai oikeasti raatamaan intissä ja sodassa etulinjaan
- virhe vai
eikö he nimenomaan ole suorittaneet velvollisuutensa
- tassaarvoon?
Ahtisaarikin suoritti velvollisuutensa Aleksanterinkadun toimistossa, ruokaillen Rafaellossa. Rankkaa, eikö vain?
- 21
suoritti velvollisuutensa
rankkuus on eri asia samoin tasa-arvo, mielenkiintoista olisi toki keskustella niistä. - The Arvottomat
Nyt sitten voi lähteä bassoa soitellen sotaan, ellei iskä toimistoineen tule hätiin ja neuvottele rauhan ennen kuin bändi saadaan kasaan ja tienpäälle.
- ffdretyu
Sivarina mukavaa aikaa sairaalassa hoitsujen seurassa, ei missään armeijan homoleireissä.
- poika se on huonokin
Marketalle kävi kuitenkin kohtalaisen hyvin kun iski sattui olemaan pressana jonkin aikaa ja järkkäsi pojalleen parikymmentämiljoonaa Nokian rahoja jotka oli ensin antanut Nokialle valtion tukirahoina ja etuuksina ja kauppoina.
Eli me veronmaksajat tehtiin Markosta onnellinen mies ja hän sai kulissiprinsessan ja puoli valtakuntaa. Siihen ei tarvittu juoksu ja ammunta mitaleita puolustusvoimilta. - lastentarhasta
Mä NOSTAN HATTUA jokaselle SIVARILLE, sillä tää nyky hintti vai inttikö se on on täys velli poikien kerho. Silti vatii MUNAA myöntää olevansa SIVARI. Homo fobiakin on miedompi juttu sivari palvelun rinnalla. Oikeesti, jos intti ei nappaa vois VAPAUTTAA suoraan palvelusta. Syntys muuten säästöä paitsi niille jotka menettää sen ILMASEN sivarin panoksen. Ite olen aidosti vapautettu tuosta pentujen päivä kerhosta, jossa voi pitää kännykkää ja puuhaa sen kanssa kuten kotona.
- *Tietäjäiänikuinen*
Suomessa yli 20 % saa kutsunnoissa vapautuksen palveluksesta! Näistä 80 prosentista yhä isompi menee siviilipalvelukseen. Moni vaihtaa lisäksi armeijan siviilipalvelukseen kesken kaiken tai saa armeijassa vapautuksen. Osa käy armeijassa aseettoman palveluksen!
Varmaankin enää reilut 50 % ikäluokan miehistä käy armeijan ja siellä aseellisen palveluksen. Muut ovat saaneet vapautuksen, käyvät siviilipalveluksen ym.
Sivarit ovat käyneet palveluksen! - Huhuu77
Palvelin Sossussa ja rankkaa oli kuin Marketta A:saarella Rafaellossa.
- Sven Abdullah-Pillu
Aviopuolisoni Eino pääsi armeijassa neljässä kuukaudessa yliluutnantiksi ja lopetti kun kyllästyi komentelemaan söpöjä poikia du är söt.
- Nti A:saari
Hektor H.Harma?
- henna57
Pojat on Poikia, koko paska.
- Miesten mies.?
Perussuomalainen Justiina Halla-Aho palveli isänmaataan miehekkäästi sotilaiden astioita tiskaillen.
- 2=9
Voittaa Marketta A:n aina.
- 3=90
Kuka muu? Nimet esiin!
- rmeijan käynyt
Etulijaan syötiksi kaikki sivarit tanan lusmut.
- 7e5urytyghrtyg
rmeijan käynyt kirjoitti:
Etulijaan syötiksi kaikki sivarit tanan lusmut.
Homot vain menee armeijaan...Älykkyydestäsi kertoo hyvin kirjoitettu viestisi.
- Vimalan juha
Sodomistiarkkipiispa Mäkinen on sivari!
- NÄMÄ SÅÅTANAN
Autojen potkijat vappunaamarit päässä itsenäisyypäivän hinuriparaatissa.
- Spede-Matti Loiri
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_tunnetuista_siviilipalveluksen_käyneistä
Marko Hietala (Marco Hietala) - Heviä joulua kaikille muille puppeleille.... En etsi valtaa loistoooooa....- S-M L
Jarkko Eve
Armeija opettaa väkivaltaiseksi sovinistiksi ja sivari saa billukkaa.
- Nti Poski
Cheek - tottakai.
- Spede-Matti Lohtaja
Eikö Cheke "Tero" Vaara Tiihonen ollut laivaston paraatipuvussa ja ennen kaikkea -kengissä perämatruusina alipäällystön käytössä tylsien yöväijyjen aikana? Vaiko tornihuhuja vaan?
- Pipikö?
Spede-Matti Lohtaja kirjoitti:
Eikö Cheke "Tero" Vaara Tiihonen ollut laivaston paraatipuvussa ja ennen kaikkea -kengissä perämatruusina alipäällystön käytössä tylsien yöväijyjen aikana? Vaiko tornihuhuja vaan?
Ei huhuja vaan oman pääsi tuotoksia.
Vai onko tilasi jo niin vakava, että koet, että joku ulkopuolinen on asian sinulle kertonut? - Kumpi lienee
En ole kyllä kuullut kumpaakaan - käynyt armeijan / sivari.
- S-M Lohtaja
Pipikö? kirjoitti:
Ei huhuja vaan oman pääsi tuotoksia.
Vai onko tilasi jo niin vakava, että koet, että joku ulkopuolinen on asian sinulle kertonut?http://www.kysy.fi/kysymys/onko-cheek-kaynyt-armeijan
Ilmeisesti ei ole käynyt, pahoittelen turhaa huhua. - S-M Lohtajalle
S-M Lohtaja kirjoitti:
http://www.kysy.fi/kysymys/onko-cheek-kaynyt-armeijan
Ilmeisesti ei ole käynyt, pahoittelen turhaa huhua.Cheek ei ole siis vastannut kysymykseen.
Kävin tuossa kysy.fi - sivustolla. - Kaljaa kioskeihin!
S-M Lohtajalle kirjoitti:
Cheek ei ole siis vastannut kysymykseen.
Kävin tuossa kysy.fi - sivustolla.Mikseiköhän, kun kuitenkin on kova Nato-mies Kokoomuksesta... olevinaan ainakin.
- Faktat faktoina
Kaljaa kioskeihin! kirjoitti:
Mikseiköhän, kun kuitenkin on kova Nato-mies Kokoomuksesta... olevinaan ainakin.
En ole kyllä Nato -kommenttejakaan kuullut Cheekiltä. Enkä myöskään ole kuullut mitä puoluetta hän on sanonut äänestäneen.
- rflp
Alapo oli jo nuorena oikeesti sekaisin; ei pinnari vaikka sipa-poika onkin.
- Pelkele
Eihän tätä saa rinnastaa, mut rinnastan kumminkin. Biologisista eroista johtuen naiset kärsivät menkoista tai raskauksista ja synnytyksistä. Jos miehillä ois menkat, ois ne ay väki saanu sairaslomakorvattaviksi. Ja ahm, se raskauspahoinvointi, parhaimmillaan kestää vaan yheksän kuukautta, reva rikki läpi synnytyksen ja sen päälle puolison jatkuva vonkaus kun lapsi tissillä. Jotenkin jos vois vaihtaa nii syntyisin mieheksi seuraavassa elämässä, ei ole kuin se kuuden kuukauden intti tai parin vuoden sivari ja se oli sit siinä. Ja kaikki bodarit vois laittaa vanhainkoteihin vanhuksia nostelemaan, siellä kun yleensä on ne viiskytkiloset ämmät hoitamassa ton kevyen työn. Sen päälle kotityöt ja lasten itkut, miten on pojjaat käsi sydämellä kuka vaihtais intin naisena oloon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83694032Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2523101Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy672533Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana
Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast42013Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har251620Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1821570Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään691555Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j161170Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.491080- 611042