Olisi siis häpeällistä, jos vaalikampanjan aikana Portugalin tukipaketin hylkäämistä esittäneet puolueet muodostavat uutta hallitusta, mutta eivät ole valmiita kantamaan vastuuta ja tuomalla uuden hallituksen esityksenä muokkaamaansa Portugalin lainapakettia eduskunnan käsittelyyn.
Eiköhän se riitä, että 1990-luvun pankkikriisissä Viinasen silmien alla pankit varastivat veronmaksajien rahoja erehdyttämällä Suomen valtiota räikeästi.
2000 Demarit vielä myivät velallisten saatavat ulkomaille peitelläkseen pankkien räikeitä toimia. Ja Halonen julisti salaiseksi Koiviston konklaavin asiakirjat kokouksesta, jossa oikeuslaitos ohjeistettiin päättämään velka-asiast pankkien eduksi.
Nyt sama Demaripuolue vaatii pankkeja ja sijoittajia vastuuseen
ja odottaan että Kiviniemi tuo vanhan hallituksen esityksen eduskuntaan, jotta Demarit taas kerran voisivat luikahtaa uuteen hallitukseen joutumatta vastuuseen vaalilupauksistaan.
Vaalivoittajilla selkärangatonta
toimintaa >>
3
<50
Vastaukset
- vaalilupaus lunastuu
Hakkarainen vastaa vaalilupaushuutoonsa..
http://www.youtube.com/watch?v=vPZf_TwB884 - noway true finn
tuo persujen toiminta alkaa tosiaan vaatia kannattajilta sosialistista uskoa.ts kaikki lupaukset alas vessasta ja omat pojat panee ahteriin oikei huolella....mutta uskoo tarttee kun kusettajat kumminki on meitin miehii...right or wrong it is my true finns party.....
- jippii..
vaalilupaukset lunastuu,
miljardit tuhkaksi luukkuunn..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648