Auttakaa verenpainepotilasta

Olen syönyt monia verenpainelääkkeitä. Monesta tulee sivuvaikutuksia. Viimeksi söin Beetasalpaajaa ja pulssi meni 45 ja kerrottuani lääkärille niin hän sanoi että haittaako se vaikka syke on niin alhainen. Ihmettelen sanomista. Olo oli kuin olisin ollut kännissä.
Mikä ihme voisi laskea verenpainetta? Atacand=huulet ja kurkku turposi
Losartan= pää tunkkanen ja kävely hoippuamista ja masennus.
Onko teistä ketään sellaista joka olisi kokeillut monia lääkkeitä ja sitten löytyi? Auttakaa miten pääsen tästä kierteestä. Lääkärini on pelottava, nujertaa minut.
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lääkärin kysymys johtui siitä että monesti b-salpaaja potilailla syke saattaa välillä käydä tuollaisissa lukemissa eikä se vaikuta henkilöön millään tavalla.

Äänestä

Harmillista tietenkin. Mutta eui kai siihen auta muu kuin vaihtaa sitä mikä vaivaa, lääkettä tai lääkäriä. Ellei nyt joku tällä palstalla keksi jotain luontaistuotetta, mikä kumoaisi huippaavan vaikutuksen.

Aikanaan kun itse aloitin, noita pyörryttäviä vaikutuksia tuli muutaman kuukauden verran, siksi kai annostusta lisättiinkin pienin murusin, neljäsosatabletein.

Vastasitko lääkärille kun hän kysyi?

Kun olet lääkärissä hän tietää tai kun näytät hänelle kaikki lääkereseptit. joita olet käyttänyt ja muistiinpanot sivuvaikutuksista, miten kauan olet käyttänyt jne. En minä ainakaan asioita ja lääketiedettä paremmin tuntematta pysty asiaa n vaikuttamaan. Aikanaan olen päättänyt, että Emconcoria en vaihda, mutta totuinpas toiseenkin ja losartaanista menee minkänimiset lääkkeet vaan.

Tsemppiä lääkärin vaihtoon, sellaisen, joka jaksaa kuunnella keksii ratkaisun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahdistaa, huippaa kirjoitti:

Olen syönyt monia verenpainelääkkeitä. Monesta tulee sivuvaikutuksia. Viimeksi söin Beetasalpaajaa ja pulssi meni 45 ja kerrottuani lääkärille niin hän sanoi että haittaako se vaikka syke on niin alhainen. Ihmettelen sanomista. Olo oli kuin olisin ollut kännissä.
Mikä ihme voisi laskea verenpainetta? Atacand=huulet ja kurkku turposi
Losartan= pää tunkkanen ja kävely hoippuamista ja masennus.
Onko teistä ketään sellaista joka olisi kokeillut monia lääkkeitä ja sitten löytyi? Auttakaa miten pääsen tästä kierteestä. Lääkärini on pelottava, nujertaa minut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu