Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

MM2011 #11

Tanska-Latvia 2 1.90 @ Betfair

Eli nyt on se oikea 11. vihje
7114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Latvian voitto maistuu myös vähintään 2:n maalin voitolla.

6 Tanska 1 - Latvia ( 2 ) 2,75

Äänestä

Tanska voi antaa yllättävän kovan vastuksen, kuten Ranska eilen valkovenäläisille. Latvia on nyt pisteen edellä Tanskaa, joten...hmm...ratkaiseekos tasapisteissä keskinäinen ottelu vai maaliero? Tanskan maalierohan on surkea, joten siinä vertailussahan se häviäisi, mutta jos sille riittää esim. jatkoaikavoitto Latviasta, niin sittenhän tasapeliä voisi kokeilla pitkävetoon? Luultavasti Tanska lähtee kovalla puolustuksella yrittämään, ettei se ainakaan häviäisi 60 min sisällä.

Äänestä
  • Keskinäinen ottelu ratkaisee, eli voittaja menee jatkoon hei!

    Äänestä

"Luultavasti Tanska lähtee kovalla puolustuksella yrittämään, ettei se ainakaan häviäisi 60 min sisällä."

Niin Tanska teki Suomea vastaan, puolustamalla peliin.
Tsekkejä vastaan Tanska avasi peliä, tulos yhtä surkea.


Tanskan peli ainakin kahdessa edellisessä oli niin kamalaa katsottavaa että olisi kaikkien etu jos Danemarkit keskittyisi futaukseen ja jättäisi kansainväliset jäkitsy-turnaukset muille.

Äänestä

1-0 Tanskalle ekaerän jälkeen. Mr. Lahti saapui juuri kotikorsuun, ja näki vain viimeiset minuutit, joten ei osaa olla mitään mieltä siitä, että kestääkö Tanska loppuun asti.

No, -Lumiukko, kun kerran olet asiantuntija, niin sano, että onko Ruotsi tosiaan niin paljon parempi kuin USA kuin kertoimet kertovat? Mr. Lahti ei ole nähnyt kuin pari minuuttia USAn tai Ruotsin pelejä, joten täytynee tänään katsoa ainakin erä tai pari, niin saa muodostettua mielipiteen. Täytyy pistää tämä Viktor Fasth erityistarkkailuun, kun on ilmeisesti joku uusi veskaritähti.

Äänestä
  • -Lumiukko ei ole nähnyt ainuttakaan Ruotsin tai USA:n peliä näissä kisoissa, joten -Lumiukko passaa kohteen suosiolla hei!

    ps. Et taida olla oikea Kyösti!

    Äänestä

  • -Lumiukko kirjoitti:

    -Lumiukko ei ole nähnyt ainuttakaan Ruotsin tai USA:n peliä näissä kisoissa, joten -Lumiukko passaa kohteen suosiolla hei!

    ps. Et taida olla oikea Kyösti!

    Kyllä tuo viesti oli alkuperäisen Lahden taikasauvamiehen lähettämä. Niinhän siinä kävi, että Tanska puolusti loppuun asti ja veskari oli kyllä uskomaton. Mahtaa latvialaisia "harmittaa". Kjäh kjäh. Tulee melko skandinaaviset jatkopelit, kun siellä on Tanska, Norja, Suomi ja varmaan Ruotsikin. Nyt Kyöstillä alkaa olla kiire väsätä iltarivi, kun Vermon V5 meni yllättäen päin hevosen persettä laukkojen takia. Pitäisikö rohkeasti pelata Suomea? Ei se Tsekki nyt kyllä mikään jättihyvä ole? Päättyykö se 3-2ja. vai 4-2 varsinaisella speliajalla Suomelle?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Monnariveikko kirjoitti:

Tanska-Latvia 2 1.90 @ Betfair

Eli nyt on se oikea 11. vihje

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu