Lukenut koki lopulta elämänsä suurimman häviön, häviön luulotautisesta fantasiastaan...!
Mites sen ruotsinkielen asema täällä Ahvenanmaalla nyt sitten oikein onkaan...?
Här på Åland pratar vi helst svenska...alltså vårt modersmål :D
Mutta mihin Lukenut on kadonnut?
4
230
Vastaukset
- den glider in x 6
En tiedä mutta ruotsin puolella ovat alkaneet puhua suomea kun lehdissäkin lukee isolla että PERKELE. Mahtaa olla åhvenan maalaisilla surujuhlat vaikka suomi voittikin murskapistein 6-1 :):)
- Lukenut
Ahvenanmaalla on kiihkoruotsalaisilla liput puolitankossa on se sen verran surullista, PERKELE!!!!!!!
Ei ole näkynyt puolitangossa olevia lippuja, päinvastoin kaikki tunyuvat olevan ihan hurmoksissa kun Suomi voitti Ruotsin jääkiekossa!
- Lukenut
Kiitos tuostakin, kun olet noin järkevä ja suvaitseva minulle villienmetsien
samoilijalla.Täällä metsien keskellä on vain ääretön hiljaisuus ja joskus saattaa kuulua suden ulvontaa tai karhun karkeaa mörinää tuolta läheiseltä suolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot193355Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe92754- 282384
- 421777
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101398- 431322
- 411321
- 81305
- 521223
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2591088