Persu Punikki jos sinä ymmärrät silloin muutkin.
Hallitus istuu myös toimistusministeristönä siihen saakka kunnes uusi hallitus nimitetään.
Toimitusministeristövaiheessa ei hallituksen odoteta tekevän uusia poliittisia ratkaisuja tai aloitteita, vaan pysyvän passiivisena niiden suhteen siksi, että uusi hallitus voi muodostua opposition edustajista tai sillä voi olla edellisestä poikkeava hallitusohjelma tai politiikan päämäärä. Toimitusministeristötilassa siis oletetaan, että hallitus hoitaa pelkästään päivittäisiä asioita.
Eiköhän tuo jo
5
52
Vastaukset
- Pate vain jatkaa
Väyrys Pate vain jatkaa . Palkka juoksee kuin ennenkin vaikka jäi ulos eduskunnasta.
Syksy käsillä näillä ennenkuin hallitus, jos sittenkään.
Toimitusministeristötilassa olevan valtioneuvoston jäsentä voidaan kutsua toimitusministeriksi.
Jos näet Paten sano: hra toimitusministeri " Voi sanoa vaikka ei ihan virallinen titteli olekkaan.
Soini ja Urpilainen ( 1.Heinäluoma) sotki pakan.
Ja keskenäänkin kuin kissa ja koira. Mieluummin ovat eri hallituksessakin.
Ei hyvää luvassa.
-takaraja uudet vaalit.
Voisi kysyä mitä pahaa me olemme tehneet, kun tuommoiset tuolla häiriköivät. - Uusi aika >>
Urpilainenkin kait kohta tajuaa ettei ole enään oppositioissa.
Soinilla vienee enemmän aikaa. - Heikosti alkaa
Ei vielä näytä siltä.
Urpilainen vielä vaati oppositiota tekemään heille ohjelmaa.. - asia..
Tulevalle uudelle hallitukselle..
hauskaa matkaa yleisesti ja yhtälaisesti kaikille !
http://www.youtube.com/watch?v=2IEISxLU4F4&feature=related - Keskusta kuolemassa
Keskustalla ei tunnu olevan lainkaan työmoraalia. Palkka juoksee mutta töitä ei tehdä. Ei väliä vaaleja edeltävistä kannoista Eurooppapolitiikan suhteen. Mitään ei tarvitse tehdä, kun kerran kansa ei antanut vaalivoittoa.
Mikä muu puolue on muuttanut kahdessa viikossa täydellisesti kantansa Portugalin tukemisen suhteen? Ai niin toinen vätys, vihreät.
Nyt saa mennä isänmaan asiat ja petturikansa minne haluavat, koska keskusta ei saanut vaalivoittoa. Pääministeri ei hoida tehtäviään eikä kansanedustajat halua päättää asioista. Todella olisi hyvä saada uudet vaalit, niin tämän keskustan moraalittoman farssin jälkeen, maa pääsisi moisesta kansan ja äänestäjiensä pettäjästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o4016910Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki494004Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa01640Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava441567Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä
Voi, voi! Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä! https://yle.fi/a/74-20221468 Aina voi etsiä toisen reitin, jos t951434Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard671361Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2581350- 991148
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue221086- 631062