Jyrki on pahassa paikassa ja tarvitsee apua. Nyt punnitaan porvareiden keskeinen solidaarisuus. Kaikki porvarit nyt yhdessä Jyrkin ja Portugalin tukipakettien taakke.
Tukekaa Jyrkiä
8
<50
Vastaukset
- Ruotsissa...
porvarit pelaavat hienosti yhteen. Vaaleihinkin mentiin koalitiolla ja voitto tuli. Ei tarvinnut ketkuilla ja pelata pelejä
- Vaalit olivat jo
Kuule äitee. Lahjoitetaan kaikki Suomen lapsiperheet se lapsilisän korotus 0,40 €/kk Portugalirahastoon? Kyl maar se auttais Jyrkiä . Vai miten aattelit auttaa, vaalit oli jo ja kansa on puhunut.
Porvarit hävisivät: Kepu 16 paikkaa, kokoomus 6 paikka, vihreät 5 paikkaa, kristilliset 1 paikan.....- Vain äiti
Miten lie sitten porvarienemmistön kanssa? Ruotsissa on sellainen systeemi, että vaalivoittaja on se joka saa enemmistön eduskuntaan. Raja laitetaan porvarien ja vasemmiston välille. Viime vaaleissa Ruotsin vaalit voitti porvarit, koska saivat enemmistön. Se on kadehdittavan selkeä systeemi.
- porvarit takaa
Vain äiti kirjoitti:
Miten lie sitten porvarienemmistön kanssa? Ruotsissa on sellainen systeemi, että vaalivoittaja on se joka saa enemmistön eduskuntaan. Raja laitetaan porvarien ja vasemmiston välille. Viime vaaleissa Ruotsin vaalit voitti porvarit, koska saivat enemmistön. Se on kadehdittavan selkeä systeemi.
Porvarit takaamaan omaisuukksillaan Portukalia. Pääset myymään velkasen röttelösi Portukalikiimassa!
Huutokauppaa lapsesi, jos saisit vielä lisää haaskirahaa! - daa daa
Vain äiti kirjoitti:
Miten lie sitten porvarienemmistön kanssa? Ruotsissa on sellainen systeemi, että vaalivoittaja on se joka saa enemmistön eduskuntaan. Raja laitetaan porvarien ja vasemmiston välille. Viime vaaleissa Ruotsin vaalit voitti porvarit, koska saivat enemmistön. Se on kadehdittavan selkeä systeemi.
Kuule, mikä sinua estää muutta hurrilandiaan, jos siellä on paremmat olot. Kippaa vaan kimpsusi mukaan ja tervemenoa...
Vaalit voitti perussuomalaiset ja sillä siisti, kokoomus oli toiseksi suurin häviäjä. Kannattaa tunnustaa tosiasiat.
Eduskunnan suuri enemmistö on tukia vastaan, ja se on hyvä asia Suomen kannalta. Kun kerran euro noin heikko valuutta, eiköhän ole Suomen etu irtaantua koko roskasta.
- Mari armahti
Marilla on lempeä sydän - ei kestänyt enää katsella Jyrkin epätoivoa - on nyt niin kiireinen, ettei enää paljon ehdi osallistua - Jyrki saa harjoitella varapääministerinä tärkeiden asioiden hoitoa - tottakai Jyrki nyt hoitaa Portugalin tukipaketin niin kuin parhaiten näkee.
Huh-huh, suuri helpotuksen huokaus Kataisen perheessä. Jyrkistä taitaa sittenkin tulla PÄÄMINISTERI!
Kiitos Mari, tätä hyväätekoa emme unohda koskaan. - Hyvä Jykä!!!
Sopiva kompromissi olisi lähettää Portugaliin 19902 laatikkoa sardiineja, 956 laatikkoa sipulia, 157 laatikkoa kalasäilykkeitä, 27 laatikkoa ananasta sekä yhdet laatikot kumisia lämpövesipusseja, villapaitoja ja suksia.
Kaupantekijäisiksi Portugaliin voisi lahjoittaa vielä tuhat DVD kopiota Jyrki Kataisen Fantastinen-ylistyspuheesta. - kylä rahaa löytyy
Sanotaan lehtitilaukset irti , niin kyllä se raha löytyy sinne PORTUGALIIN.
KUN TÄÄ PORVARIEN PASKA - LEHDISTÖ JA MEDIA SITÄ NIIN KOVASTI
TOITOTTAA.
Nyt erikoistarjous n. 400 euroa heti tilillesi , ku teet purkuilmoituksen.
loppuu mm. mainokset ja pakkosyöttö , siittä lisäetua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481