Koskettavia 4D dokumentteja

4dMaailman pienin..

on tullut muutamia neloselta viime aikoina, joita ei voi oikeen ilman "tippaa silmäkulmassa" katsoa: . mm 4d-kasvoton tyttö, Menetin puolet aivoistani,. sekä viimeksi 4D: Maailman pienin tyttö. "Intian Nagpurissa asuva Jyoti Amge on vielä 16-vuotiaana puolivuotiaan vauvan kokoinen. Dokumentti seurasi pikkuruisen tytön perheen elämää..."
juttu tytöstä mm. dailymail sivuilta:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-557762/Tiny-teenager-India-smallest-girl-world.html

3

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanosimpa..

      että 4D dokkarit on sensaation-hakuista paskaa. Tottahan jutut tietysti ovat mutta tehty siinä mielessä että katsojilla piiloitetty tirkistelyn halu.

      • enpä tiiä

        No jaa, miten senkin nyt ottaa.. Voihan ton laskea sensaationhakuiseksi, mut sitten toisaalta dokkareitahan ne silti on.

        Jimillä on sitävastoin sellasta dokkarimatskua esim. historiasta että mua kiinnostaa kyllä. Eivät ainakaan kaikki ole sensaatiohakuisia vaan ihan normaalia faktapohjaista dokkaria.


    • Poliisit (uudet)pian

      Olihan Nelosella sellanenkin dokkari kuin Maailman suurin penis...tallensin mutta poistin.

      JIMin monissa dokkareissa on sellainen vika, että kuva mennä viuhuu sinne tänne levottomasti. Tämäntyyppisissä ohjelmissa ei saisi olla musiikkivideomainen fiilis. Ja yksi paha vika on myös se, kun ruutuun tulee jonkun haastateltavan nimi, ammatti jne. niin eikös siihen tule suomenkielinen tekstikin heti päälle. Olen yrittänyt hidastuksellakin saada selvää, mutta ei vaan onnistu. Pitäisi tämänkin kanavan sen verran kunnioittaa katselijoitaan, että laittaisivat tämän ihmisen nimen jne. ruudun yläosaan, josta sen näkisi eikä teksti tulisi päälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      227
      17163
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      169
      12204
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      45
      5997
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4862
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4795
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3967
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3585
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      136
      3017
    9. S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?

      Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.
      Maailman menoa
      259
      1434
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1031
    Aihe