Pitää suudella herkästi

Hyvä suuteleminen on eräänlaista keskustelua. Pitää suudella herkästi,ei runnoa,vaan kosketella,ikäänkuin tanssia huulilla,samalla aistien toisen huulten "puhetta".
Välillä voi käydä ylähuulen ja nenän välillä,leuan päässätai suupielissä. Suutelu ei saa olla limainen,vaan sopivan kostea.
Kieltä voi hiukan hamuta,hieroa varovasti huulia yhteen,voi jopa pussata silmiäkin välillä kuivasti,kielten kärkiä voi sivellä yhteen varovasti.

Täytyy muistaa,että suuteleminen on hyväilyä. Silloin suudelma on kiihottava,ja hauska.

2

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gfhkhjl

      Oi, sanoitpa naulan kantaan! Herkät suudelmat ovat parhaita, juuri ja juuri huulet koskettaa hitaasti toisiaan.Kylläpä tuli ikävä miesystävää, hänen kanssaan ollaan suudeltu juuri tuolla tavalla, tunteella...Eikä olla enää teinejä.

    • (Ja eipä suuteleminen ole mikään teinien yksinoikeus).

      No,suuteleminen vaan on tosi ihanaa ja kaunista,eikä tästä sen kummempaa keskustelunaihetta vois saadakaan.
      Kuitenkin,suutelemisesta tulee mieleeni se,että niistä on jäänyt aina hyvä muisto.
      Rakastelemisista on huonojakin muistoja. Siksi ihmisten olis hyvä suudella useammin,sillä mielellä että ei siitä sen edemmäs ole tarkoitus mennäkään.
      Onhan se kuitenkin todella eroottista,siinähän mennään intiimin rajan yli.
      Mutta voihan sen jättää siihenkin.
      Se on jo paljon,se. Se suudelma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      18
      4569
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      29
      4311
    3. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      250
      3886
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      64
      2379
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      43
      1811
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      6
      1705
    7. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      77
      1694
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1608
    9. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1417
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1351
    Aihe