kumman haluatte tapahtuvan??
Minä toivon tietenkin voittoa Suomelle MUTTa
enemmän toivon pisteitä Aaltoselle että hän onnistuu.
ja veikkaan että Aaltonenkin odottaa itseltään tehoja koska hänhän on pistenikkari enemmän.
Aaltosen naamasta näkee usein kuinka häntä harmittaa ja masentaa jos laatta ei mene verkkoon...toivottavasti vain ei ota jääkiekkoa liian vakavasti ):
itse olin urheilijana peräänantamaton täydellisyyden tavoittelija kun harrastin yleisurheilua.
En ollut mikään helppo tapaus käsitellä(isäni valmensi mua).
Siis mulle hieman tärkeämpää on Aaltosen onnistuminen kuin Suomen voitto.
Haha, vähän outoa ehkä?
Suomen voitto vai Aaltosen maalit??
juha82222
1
<50
Vastaukset
- juha82222
jos oma suosikki ei onnistu
niin revin pelihousuni, puin nyrkkiä seinään kenties, poljen jalkaa maahan tauotta, puren kynsiäni ja saatan jopa masentua ja ahdistua siitä.
Haluaisin lohdutella Juhista...että kyllä se siitä elämä vielä valoisammaksi muuttuu...paistaa se valo risukasaankin.
Sääli jos Aaltonen ei onnistu koska potentiaalia miehellä on ainakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698