Tyttö vai poika? =)

Onko nykyisillä odottajilla tai aiemmin lapsen saaneet joitain tiettyjä kokemuksia ollut kumpi tulee? =) Itselläni ei asialla väliä, mutta olisi mukava ja hauska kuulla onko ollut joitain tiettyjä oireita esim. kuumotusta/palelua tms. jos on tullut tyttö tai poika.

Olisi mukava lueskella ja kuulla kokemuksista =)
7193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Siis nuo kuumotusjutut ym., nehän nyt ovat ihan huuhaata.

On, on kokemusta, 4 D-ultran kautta;))

Äänestä

On kokemusta. Vaikka nää on tämmösiä pseudo-juttuja niin pojasta: pieni maha,ei pah.vointia, olo muutenkin mitä parhain, iso heleä, sekiä teki mieli. Tytöstä: suuri pallomainen maha, naamassa näppyjä, alkuun pahoinvointia, seksihalut huonommat, vointi muutenkin huonompi.
Sanokaa mitä sanotte.

Äänestä

hahaa, no eipä noista mitään voi päätellä ;)

pojasta: phv loppuun asti, näppyjä naamassa.
nyt raskaana: pahoinvointi helpotti alun jälkeen ja naamassa näppyjä.

Äänestä

Poikia ja tyttöjä olen saanut, masu oli suippo ja pieni joka kerta, joten riippuu enemmän äidin mallista. Syyliä jaloissa joka kerta, katosivat muutama kk. synnytyksistä. Ruoka ja seksi maistuivat erinomaisesti. Ei näppyjä. Linea negra joka kerta hävystä palleaan, mutta tyttömasussa ehkä kiemuraisempi. Pahoinvontia yhden tytön ja yhden pojan aikaan, aina runsas hikoilu.

Äänestä

täähän olikin aloittajan toivomus, kuulla kokemuksia, täällähän ei tutkittuun tietoon perustu juurikaan kenenkään jutut. Ap halusi KOKEMUKSIA. Niitä löytynee sekä että??????

Äänestä

pojasta linea negra rintojen väliin asti! lisäys aijempaani.

Äänestä

Ei ehtinyt tulla tuntemuksia, kun jo 20 ultrassa paljastui kumpi on tulossa. Itse olisin elellyt mielelläni jännityksessä, mutta mies oli turhan utelias :)

Mahan perusteella veikkailevat veikkaavat järjestään väärää sukupuolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NuppunenRV22+5 kirjoitti:

Onko nykyisillä odottajilla tai aiemmin lapsen saaneet joitain tiettyjä kokemuksia ollut kumpi tulee? =) Itselläni ei asialla väliä, mutta olisi mukava ja hauska kuulla onko ollut joitain tiettyjä oireita esim. kuumotusta/palelua tms. jos on tullut tyttö tai poika.

Olisi mukava lueskella ja kuulla kokemuksista =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu