Mitä mun pitöis tehdä että mun poikaystävä rupeis luottaa muhun?

Girl_166

Elikkäs, miten saisin mun poikaystävän luottamaan muhun, ollaan kohta oltu vuosi yhdessä ja musta on tuntunut koko ajan ettei hän oo luottanut muhun lainkaan. Menin sitte vihasena kertomaan yhdelle tyypille asioita joita en olis saanu kertoa, se teko kaduttaa? Hän luulee, että teen niin uudestaan, mitä voisin tehdä, että hän luottaisi muhun?

1

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lottamari<3

      Jos olet luottamuksen pettänyt esimeriksi valehtelemalla, niin luottamusta et voi enää saada takaisin. Niin se vaan menee. Suhde on silloin pilalla, kun luottamus toiseen jostain syystä menetetään.
      Miksi ystäväsi ei luota sinuun? Mikä on siihen syy? Ellet itse ole vaikuttanut hänen luottamuspulaansa on ongelma silloin ystäväsi päässä ja pitäisi lähteä miettimään mitä hänelle on tapahtunut kun hänen on vaikea luottaa ihmisiin. Onko tullut petetyksi tms?
      Et ainakaan ole parantanut tilannetta menemällä kertomaan sellaisia asioita ulkopuoliselle, jotka olivat luottamuksellisia. :( Luottamuksen pettäminen on sama kuin valehteleminen sen seuraukset ovat yhtäläiset.

      Ellei sinulla ole todella hyviä selityksiä, jotka ovat totuudellisia, vilpittömiä ja uskottavia, niin olet pulassa. Et voi tehdä muuta kuin kertoa totuus ja pyytää anteeksi käytöstäsi, loppu riippuu ystävästäsi haluaako hän ymmärtää ja jatkaa sinun kanssasi.

      Jatkuva epäileminen kalvaa ja syö suhdetta siksi luottamus on erittäin tärkeä tekijä suhteen onnitumiselle. Valheet ja epärehellisyys myrkyttävät ihmisuhteet ja ovat suurin syy välien rikkoontumisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      59
      5660
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      190
      4609
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4112
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      55
      3617
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3571
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      82
      3338
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3261
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      45
      3125
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2810
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2371
    Aihe