Poliisijohtaja Paapero'; Poliisin toiminnassa ei moitittavaa!

Luota ihmeessä,tyhmä

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/ikaalisten-perhesurma-hatakeskus-kuuli-kaksi-laukausta/art-1288387226134.html

Toisin sanoen poliisiylijohtaja se vanha seniili (Hölmlundin Kok. nimittämä kääpä) - eli Paatero jos ette tiedä, on avautunut jälleen toistuvan maniansa hellitettyä kevään paineista ja juopumukset kurissa luultavasti myös henk. kohtaisesti?

"Ikaalisten ampumatapaus ei anna aihetta poliisin toiminnan kritisointiin", kuten saatatte arvata! Kun mummonaamainen poliisi sen kertoo asia on niin! Vai onko sittenkään...

Ihan kuten taannoin Kauhajoen ampumatapaus - Paaterosta ja oikeuden käynnistä, tapaus ei antanut aihetta silloinkaan poliisin toiminnan muutoksiin ja siis myöskään kritiikiin ja vastuisiin!
Päinvastoin Paatero näkee poliisi toimii aina oikein ja varsinkin kun hän on johdossa asiat menee lain ja asetusten mukaan 'kuten ne luetaan' myös!

***Myös silloin kun kysymys huumeiden 'valeostoista' ja lapsen raiskaamisesta tai juoppona ratissa (kuten Paateron kaverit ym), vaimonsa hukuttamisessa, poliisiputkan vartijan ampuminen työssä, tai putkakulemien ja pahoinpitelyjen jatkuessa jne. jne.!
Mutta onhan erittäin tärkeää että poliisa ei 'turhaan' syytetä ja heidän toimintaa kyseenalaisteta sillä silloin vain luottamus poliisiin säilyy suurissa kansalasipiireissä, joilla ei ole muuta vaihtoehtoa kuin LUOTTAA!

1

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4842
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3860
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1344
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1333
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      583
      1253
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe