demarien ja persujen tyhjät puheet.

Niinkuin Rokka Tuntemattomassa: Luulet sie Urputtaja saatana, et mie laitan kivilöi siu polkuis varteen? Sovas mie teen mitä sovas pittää mut kivilöi en siu polkuis varteen asettele.

Kuvaa tapahtumaa parhaiten. Ja kansa tämän sai aikaan ostamalla demarien ja persujen tyhjät puheet.
6110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toistaiseksi kukaan ei ole saanut tolkkua demareiden kannasta. Aika ajoin on vaikuttanut, että puolueessa vallitsee kaksi linjaa suhteessa pankkien ja sijoittajien vastuuseen.

Äänestä
  • Helsingissä europarlamentaarikkojen tilaisuudessa puhunut Hautala (vihr.) katsoo, että hallitustunnustelija Jyrki Kataisen (kok.) pitäisi tarkkaan harkita sellaista hallituskumppania, joka suhtautuu jyrkän kielteisesti EU:n talouspaketteihin.

    Hautala muistuttaa, että Portugalin tukipaketti on vain yksi vaikea Euroopan unionin talouskysymys. Perussuomalaisten hallituspaikka voisi hänen mielestään aiheuttaa pitkäaikaisen hallituskriisin.

    Äänestä

  • ..kuuntelee, niin huomaa että toinen demari sitä ja toinen demari tätä. Nytkin Tuomioja ei enää vaadi pankkien takausvastuita (en keksinyt sijalle nioun muita vastuita - helevetin hämäriä) ja Heinäluoma vaatii. Urpialisen puheista ei ole enää aikoihin kukaan voinut tajuta mitä ämmä päkättää.

    Äänestä

Mutta Katainen EI voi olla ottamatta huomioon sitä miten kansa äänesti!! Rökäle tappiot ja pitkät oppositio kaudet "tiananneet" kepu viherpiipertäjät on nyt vain tyydyttävä osaansa ja turha haukkua muita, sillä kepuleilla oli 8v aikaa näyttää miten toimitaan ja vi*** meni!
Ja turhaan tuollaiset matkija-apinat täällä kirjoittelee, nyt kun ei uutta hallistusta ole vielä edes kasattu.
Meillä ON tälläkin hetkellä hallitus ja pääministeri, mutta ne ovat täysi avuttomassa tilas, kuten ovat viimeisen 4v olleet.

Äänestä

Demarit ja persut vasta tunnustelevat tilanteita. Sen jälkeen on luvassa huikeita parannuksia. Korjaavat edellisen hallituksen virheet ja tekevät ne työt, jotka edellinen hallitus jätti kesken ja tekemättä. Siinä olisikin uuden jutun aihe, mutta olkoon nyt kun hävisivät niin rankasti. Tuli jytkyrökälejytkyrökäletappio. Siinä kepulla on sulattelemista vielä monta vuotta.

Äänestä

Kepuloisilla pyörähtää tässäkin asiassa palttoo äkkiä, Olli Rehn jo varoitti, että EU tulee kieltämään kilpailua vääristävät kansalliset maataloustuet, jos suomi ei osallistu Portugalin kriisin hoitoon. Kepuloiset pyllistää kiltisti, jos maataloustukiin meinataan koskea.

"Luulet sie Kivinimiem, et mie makselen teidän viljelyharrastuksia? Sovas mie teen mitä sovas pittää mut teijän viljelyharrastuksia en mie maksa".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


farssi tulossa kirjoitti:

Niinkuin Rokka Tuntemattomassa: Luulet sie Urputtaja saatana, et mie laitan kivilöi siu polkuis varteen? Sovas mie teen mitä sovas pittää mut kivilöi en siu polkuis varteen asettele.

Kuvaa tapahtumaa parhaiten. Ja kansa tämän sai aikaan ostamalla demarien ja persujen tyhjät puheet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu