Portugali petti kaikki taas!

Portugali rypee kullassa ja samaan aikaan kiusaa ja jopa kiristää velkaista ja velkaongelmaista Suomea!

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9850529#comment-49322702

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9847496#comment-49317682
462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mistään petoksesta ei ole kysymys. Kohdistakaa mielenosoituksenne EU:lle ja Suomen edustajille siellä. Lainapaketin Portugalin hallituksen kanssa ovat neuvotelleet EU, Euroopan keskuspankki ja maailman valuuttarahasto. Niiden tiedossa ovat Portugalin kultavarannot.

Äänestä

Portugalin kultaa jakoon tai USA ja Britit alkavat samanlaisen "humanitäärisen ilmapommitusten kampanjan" kuin mitä Libyalle on jo tarjoiltu:

http://www.youtube.com/watch?v=GuqZfaj34nc

Ja taas suomalaisia kusetetaan, EHDOTON EI PORTUGALIN TUKIPAKETILLE!

Äänestä

Kultavarannan arvoksi on arvoitua 14 mrd. Se saattaa riittä parin vuoden lainojen korkojen maksuun. Kaikkea sitä ei voi myydä. Mistään kullassa rypemisestä ei siten voi puhua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jr 4 kirjoitti:

Portugali rypee kullassa ja samaan aikaan kiusaa ja jopa kiristää velkaista ja velkaongelmaista Suomea!

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9850529#comment-49322702

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9847496#comment-49317682

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu