Puhelinmyyjä (häiriköt)

laillinen kerjuu

Minulle puhelinmyyjän kanssa keskustelut on aina suurta nautintoa!

Käytän seuraavia kysymyksiä!
Anteeksi kuka ja mistä?
Olenko jättänyt soittopyynnön?
Ai jaa kerro lisää!!

Miten perustelet tuon?
Ketkä muut myyvät vastaavia tuotteita?

Anteeksi nyt tuli toinen tärkeä puhelu. Odota hetki.

Tai anteeksi ovikello soi. Odota!
Jos joku jaksaa vielä...
Niin anteeksi mihin me jäimme

aivan
kerro lissää
tarkenna..

Joskus on menny rattosasti 10-15 minuuttia lähetyssaarnajan "paskan kuuntelussa" osa vielä änkyttää vaikka on ns. puhelinmyyjä

Sitten totean kohteliaasti asia ei ole nyt akuutti muutta kukaties 2 vuoden kuluttua soita silloin uudestaan...

Olen joskus kysynyt myös myyjän (kerjäläisen) urakehityksestä
joku on luvannut hakeutua "isona" oikeisiin (rehellisiin) töihin

6

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häpeä!

      Mitä, jos minä tulen ja varastan suoraan sinun lompakostasi?

      Jos et halua ostaa mitään sano se heti äläkä vie provisiopalkkaisen henkilön kallista aikaa. Ei puhelinmyyjän palkka ole suurempi kuin kassatyöntekijänkään. Puhelinmyyjä ei ole kerjäläinen vaan rehellisen työntekijä, joka antaa sinulle mainoksen puhelimen kautta. Mikäli puhelinmyynti ärsyttää sinua hanki liittymääsi suoramarkkinointikielto.
      Pitkittämällä puhelua varastat suoraan myyjältä, jonka ansio perustuu usein suoraan myyntiprovisioon= Ei saa kauppaa ei palkkaa.

      • loiseläjä häirköille

        Minulle on suuri nautinto viedä lalliset kerjäläiset konkursiin.

        Jos jollain ei ole sen vertaa kykyä liike-elämässä, että pitää häiritä ja kerjätä yksityisiä ihmisä. Yksityis tai työpuhelimiin niin sellaiset myynti promille viistopäät joutaakin kuolla nälkään.

        Tehkää muutkin samoin , sana kiertämään.

        PS. ollanko´me jätetty kerjäläiselle soittopyyntö.


      • optiomiljoonääri

        Häpeä häirikkö kerjäläinen vähä-älyinen, heikkolahjainen, atk- ja kirjoitustaiodoton, laiska vätys ihan ite.


        Kuulut lappuliisatsakin alempaan kastiin..


      • Häpeä
        loiseläjä häirköille kirjoitti:

        Minulle on suuri nautinto viedä lalliset kerjäläiset konkursiin.

        Jos jollain ei ole sen vertaa kykyä liike-elämässä, että pitää häiritä ja kerjätä yksityisiä ihmisä. Yksityis tai työpuhelimiin niin sellaiset myynti promille viistopäät joutaakin kuolla nälkään.

        Tehkää muutkin samoin , sana kiertämään.

        PS. ollanko´me jätetty kerjäläiselle soittopyyntö.

        No hyvä annoit minulle sitten luvan tulla lompakollesi. Annappa osoitteesi sotusi ja pankkitilin numerrosi. Annapa vielä asuntosi avaimetkin, jotta pääsen milloin vain halutessasi varastamaan aikaasi. Tulempa vielä työpaikallesikin sinua häiritsemään.


    • Niin, molemmissa totuutta kyylä. Todellisuudessa aika moni puhelinmyyjä ei tunne sanaa EI tai EN TILAA vaan jatkavat edelleen laittamalla kaupan päälle kaikkea krääsää ja puhelu loppuu vasta kun puhelinoperaattorin linja pätkii tai sitten lyö luurin korvaan.

      Toinen asia on tuo Suoramyyntikielto joka ei koske kuin puolia niistä yrityksistä jotka puhelinmyyntiä harjoittaa, kun eivät kuulu tämän palvelun hankkijoihin tai sitten eivät välitä pätkääkään niistä listoista. Itsellä ollut maksettu suoramyyntikielto mutta puheluja päivittäin tulee silti 1-3 ja tarjonta on sitten milloin sukkia tai milloin lehtiä ja jopa rintaliivejä :

    • _tyytyväinen_

      Mulla on kyllä toiminut kyllä toi estopalvelu, eli 'puhelintarjonnan rajoituspalvelu'. Viimeiseen pariin vuoteen ei oo soitettu ku kaks kertaa jostain lastentautien tutkimuskeräyksestä, koska eivät ilmeisesti kuulu tähän listaan, jotka noudattavat tätä kieltoa. Uskoivat kuitenkin hekin kerrasta EI eivätkä jankanneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1062
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      700
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe