Oveen hakataa ihan hulluna. Koska en omista televisiota olen kaiketi rikollien. Huudetaan kuin merihädässä, jos en pääse tupatarkastukseen niin 300euroo sakkoo, naapurit tulee kysymään mitä hulluja täällä oikein pyörii. Olisi äitienpäivän viikonloppu, mutta kun ei enää uskalla ovee aukaista. Vanhuksilta varastetaan kokoajan rahaa, milloin pyydetään vettä mitä milloinkin. Sängystä nouseminen ja rollaattorilla meneminen ovelle vie oman aikansa, en ole enää mikään Voitto Helsteen. Älkää särkekö ovia tai ikkunoita sen tv lupanne takia. kaikki immeiset ei vaan katso sitä televisiota.
Hurjia TV-lupatarkastajia Keljonkankaalla
9
265
Vastaukset
- ovi tiukasti lukossa
Oikeat tv-tarkastajat eivät noin käyttäydy. Kyseessä on humalainen nuoriso joka yrittää päästä sisään ryöväämään omaisuutesi.
- ei avaaja
Eipäs syytellä taas nuoria. N.50vuotias puolikalju mies se mellakoi.
- Viestintävirasto.
ei avaaja kirjoitti:
Eipäs syytellä taas nuoria. N.50vuotias puolikalju mies se mellakoi.
Jos siellä on sit poikennu lahtis heikki tai peltosen suikka. ikä ja vähän hiuksia .
- dxgxdng
Kenellekään ei tarvitse avata ovea. Itsellä pari kappaletta veitsiä ym. kättä pidempää asemissa lähellä ulko-ovea väkisintunkeutujien varalle.
- flkduvgnsdlgjlfd
Veitsillä yms. lähitaisteluaseilla et tee mitään, kun yleensä niillä on mukana tuliaseita. Ehdottomasti tehokkain pysäyttäjä on kaksipiippuinen katkaistu haulikko; ovi auki, muutama askel taaksepäin ja molemmat piiput tyhjäksi. Sillä suolaa mukavasti koko oviaukon leveydeltä kerralla.
- sethse
flkduvgnsdlgjlfd kirjoitti:
Veitsillä yms. lähitaisteluaseilla et tee mitään, kun yleensä niillä on mukana tuliaseita. Ehdottomasti tehokkain pysäyttäjä on kaksipiippuinen katkaistu haulikko; ovi auki, muutama askel taaksepäin ja molemmat piiput tyhjäksi. Sillä suolaa mukavasti koko oviaukon leveydeltä kerralla.
Kyllä veitsi tai ihan vaan nyrkki on parempi lähietäisyydellä. Pistooli on melko hyödytön kapistus kun ollaan iholla. Se menee vaan siihen, että pyssymies ei voi tehdä käsillään mitään muuta, kuin yrittää pitää kiinni pistoolistaan. Ja silloin tuleekin nukkumatti.
- 6=sex
Ai niitäkö se olikin. Hakkasi joku hulluna ovea ja soitteli ovikelloa kuin pedro hietanen. Onneksi en ollut kotosallakaan. Ei tosin ole tv-lupaakaan. mutta mitäs siitä kun katselen vain hyvin harvoin.
- pirkkaniksi tämäkin
Laita oven ulkopuolelle kaupasta ostettu pieni vesipullo. Jos romanilla on jano voi juoda siitä. Osta myös toinen 1,5 litran vesipullo siihen viereen. Jos tulee koko seurue siitä riittää kaikille. Näin ei tarvitse ovea avata ja nuo tulevat huomattavasti halvemmaksi kuin se, että avaat oven.
- ovet ei aukene meill
Onkohan romaneilla enemmän diabetesta kuin muilla ihmisillä kun niillä on jatkuvasti niin kova jano? Koskahan ne keksii alkaa pyytämään päästä vessaan kun jatkuva juominen kusettaa niin kovasti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1823660Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1481099- 501010
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914